23. června 2010 14:03, aktualizováno  14:46 Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada ČT schválila odměnu pro Janečka. Přes sedm set tisíc korun

Jiří Janeček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Rada České televize dnes schválila roční odměnu pro generálního ředitele České televize Jiřího Janečka 704 780 korun. Televize totiž pod jeho řízením splnila povinná kritéria pro to, aby Janeček měl na odměnu nárok.

Dlouhodobý problém s Janečkovým odměňováním ovšem je, že kritéria jsou nastavena tak snadno, že není pro televizi zásadní problém je splnit. A radní tak Janečkovi přiklepnou odměnu vlastně každý rok.

Radní Jan Prokeš proto chtěl v odměňování ředitele přitvrdit. "Je potřeba ta kritéria zpřísnit, aby více odrážela skutečné fungování ČT," říká radní Jan Prokeš, který předložil návrh na rozšíření a zpřísnění kritérií.

Kolem jeho návrhu se ale nejdříve strhla vzrušená diskuze, po několika týdnech pak radní celý návrh odsunuli a ani o něm nehlasovali. Získávání odměn tedy zůstane prozatím pro Janečka stejně samozřejmé, jako v předchozích letech.

Plat ředitele ČT by měl podle návrhu radního Prokeše nově zohledňovat šest bodů: naplňování restrukturalizace televize, kterou si Janeček naplánoval, výši zaplacených pokut, jež ČT dostane od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, počty správních řízení, která rada vůči ČT povede, zpřísnit se měl požadavek na sledovanost ČT a vývoj jejího rozpočtu.

Jana Sotonová, Lidové noviny