Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada ČT schválila odměnu pro Janečka. Přes sedm set tisíc korun

Jiří Janeček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Rada České televize dnes schválila roční odměnu pro generálního ředitele České televize Jiřího Janečka 704 780 korun. Televize totiž pod jeho řízením splnila povinná kritéria pro to, aby Janeček měl na odměnu nárok.

Dlouhodobý problém s Janečkovým odměňováním ovšem je, že kritéria jsou nastavena tak snadno, že není pro televizi zásadní problém je splnit. A radní tak Janečkovi přiklepnou odměnu vlastně každý rok.

Radní Jan Prokeš proto chtěl v odměňování ředitele přitvrdit. "Je potřeba ta kritéria zpřísnit, aby více odrážela skutečné fungování ČT," říká radní Jan Prokeš, který předložil návrh na rozšíření a zpřísnění kritérií.

Kolem jeho návrhu se ale nejdříve strhla vzrušená diskuze, po několika týdnech pak radní celý návrh odsunuli a ani o něm nehlasovali. Získávání odměn tedy zůstane prozatím pro Janečka stejně samozřejmé, jako v předchozích letech.

Plat ředitele ČT by měl podle návrhu radního Prokeše nově zohledňovat šest bodů: naplňování restrukturalizace televize, kterou si Janeček naplánoval, výši zaplacených pokut, jež ČT dostane od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, počty správních řízení, která rada vůči ČT povede, zpřísnit se měl požadavek na sledovanost ČT a vývoj jejího rozpočtu.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENTKA OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ - FAKTURANTKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč