Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Radek John končí na Nově

Publicista a dokumentarista Radek John končí po patnácti letech na Nově.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Publicista a dokumentarista Radek John končí po patnácti letech na Nově. | foto: Lidové noviny

PRAHA Z televize Nova na konci února odchází Radek John, dlouholetý reportér publicistického týdeníku Na vlastní oči. Působil v něm od roku 1994, kdy Nova začala vysílat. „Po mnoha letech chci opustit svět médií a mediálních tlaků,“ prohlásil v oficiální tiskové zprávě. Ve skutečnosti však Nově vadily jeho sporné vedlejší aktivity.

Novinář John předsedá představenstvu společnosti Ora print, jež dostala od státních Lesů ČR téměř čtyřmilionovou zakázku na výrobu audiovizuální zvěřinové kuchařky. Upozornily na to Hospodářské noviny. „Lesy potřebují kuchařku, aby se o zvěřině dozvěděla široká veřejnost. Zvěř je totiž přemnožená, a když se ji lidé naučí jíst, budou z toho Lesy mít užitek,“ vysvětloval John deníku Blesk.

Ora print navíc vydává pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu bezplatný časopis, za což si ročně účtuje bezmála 90 milionů korun, připomínají HN.

I podle informací LN je hlavním důvodem Johnova odchodu fakt, že se zaměstnavateli nezamlouvá konflikt jeho aktivit. "To s tím opravdu nesouvisí," tvrdí přitom žurnalista. "To je taková marginálie, že to v mém rozhodování nehrálo roli."

Nikdo z vedení Novy nechce odchod dlouholeté ikony jednoho z nejstarších pořadů komentovat nad rámec oficiálního prohlášení. John sám prezentuje jako jeden z konkrétních důvodů, proč odešel, to, že se o jeho soukromé záležitosti zajímá bulvár.

"Od mého návratu z dovolené stojí před naším domem neustále auta s paparazzi. Chci odejít z veřejného života a přestat být zajímavým pro tyto lidi," řekl na otázku LN, o jakých "mediálních tlacích" se mluví v tiskové zprávě. Třeba dnešní deník Aha! na titulní straně spekuluje o tom, že John se bude rozvádět se svou ženou, herečkou Zlatou Adamovskou.

"Mediální tlaky jsem zažil za patnáct let nejrůznější, a už nechci," uvedl. "Řekl jsem si, že už je dost toho, jak jsem cedil krev. A že zbytek života strávím příjemnějšími věcmi," prohlašuje reportér. "Poctivě jsem si odsloužil svoje a myslím, že ve třetí třetině života se můžu zabývat věcmi hezkými, ne ošklivými."

Rozhodl se prý na dovolené v Africe, z níž se právě vrátil. Dál už chce jako novinář být jen na volné noze. Pokračovat tak zřejmě bude, jak říká, jen v psaní reportáží pro cestovatelský časopis Koktejl: "Pokud já budu o něčem psát odteďka, pak o cestování a o víně, a filmy a knížky. Po patnácti letech si myslím zasloužím dovolenou."

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...