Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Rádio přerušilo vysílání. Rvali se v něm poslanci

Volen Siderov, předseda bulharské nacionalistické strany Ataka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volen Siderov, předseda bulharské nacionalistické strany Ataka | foto: Reuters

SOFIA/PRAHA Bulharské národní rádio (BNR) muselo na pět minut přerušit vysílání poté, co se v jeho studiu odehrávala rvačka mezi šéfem ultranacionalistické strany Útok (Ataka) Volenem Siderovem a nezávislým muslimským poslancem Kormanem Ismailovem.

Siderov v nedělní politické diskusi na prvním programu veřejnoprávního rozhlasu napadl muslimského poslance Ismailova. Tématem diskuse byl páteční útok členů a příznivců strany Útok na muslimy během bohoslužby v sofijské mešitě. Ismailov nejprve řekl Siderovi, že jeho strana a on sám poškozuje obraz Bulharska ve světě. Ten si to ale nenechal líbit. "Vy jste nositeli radikalismu. Jste nositeli extremismu. Jste nebezpečím pro celou Evropu," řekl Siderov Ismailovi. 

ČTĚTE TAKÉ:


Moderátor nejprve program přerušil a snažil se rvoucí politiky dostat od sebe. Po několika minutách diskuse pokračovala, ale když se Siderov znovu rozkřičel, moderátor se posluchačům omluvil a debatu předčasně ukončil. "V životě jsem takový cirkus nezažil," uvedl moderátor Veličko Konakčiev podle serveru Sofiaecho.com. Siderov později popřel, že by došlo k rvačce. Podle něj si jen "vyměňovali argumenty."

Při pátečním útoku bylo zraněno pět policistů, jeden muslim a jeden poslanec Útoku.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova
Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova

Těšíte se na léto, příjemné sluneční paprsky, chvíle strávené s rodinou v přírodě, u vody nebo na výletech? Během těchto radovánek si ale můžete přinést bradavice. Zatočte s nimi snadno a rychle.