Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Radiožurnál začal vysílat z nových modernějších studií

Šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný | foto: Český rozhlas

PRAHA Český rozhlas Radiožurnál zahájil v pondělí vysílání z nových studií. Všechna vysílací pracoviště této stanice byla v posledních měsících kompletně rekonstruována. Původní studia, která byla v provozu téměř 15 let, nahradilo modernější vybavení. Sdělil to mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

„Stanice Radiožurnál je vlajkovou lodí Českého rozhlasu a potřebovala již nutně nové a lepší zázemí. Moderátoři a redaktoři budou mít nyní k dispozici špičkové vybavení, které odpovídá vysokým nárokům kladeným na rozhlasové vysílání v jednadvacátém století. Věřím, že technika podpoří kvalitu vysílání a změny ocení i naši posluchači,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Vizuální koncepce nových studií je z dílny architekta Michaela Klanga, který stojí za řadou televizních projektů. Centrální bod tvoří ergonomicky propracovaný vysílací pult s hydraulickými výsuvy, které umožňují přizpůsobit výšku podle zvoleného režimu vysílání. Bude tak možný samoodbavovací provoz, kdy moderátor sám ovládá mixážní pult, i klasický provoz, kdy je technik v režii a moderátor ve studiu.

Změna celých pracovišť

„Změní se také celé prostředí vysílacích pracovišť. Bude laděné do barev Radiožurnálu a výrazně bude akcentovat jeho značku. Vizuální změna se projeví i v záběrech kamer, které budou umístěny tak, aby zachytily co nejvěrněji atmosféru při vysílání,“ řekl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

Vysílání odbavuje počítačový systém Dalet Plus, který tvoří technologickou páteř celého Českého rozhlasu. Všechny prostory vysílacího komplexu disponují velkoplošnými obrazovkami, které zajišťují bezprostřední kontakt s děním ve světě.

„Rekonstrukce studií Radiožurnálu představovala rozsáhlý projekt, který si Český rozhlas zajišťoval sám a vlastními silami jej i realizoval,“ uvedl ředitel Odboru techniky Českého rozhlasu Karel Zýka. Stavební práce podle informací rozhlasu přišly na zhruba 1,8 milionu bez DPH, technika vyšla na více než dva miliony bez DPH.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...