Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Rath cílí na mladé, hejtmanství připravuje 'středočeský Facebook'

Facebook. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook. (Ilustrační foto.) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Středočeský kraj chce zřídit sociální síť pro mladé lidi z regionu, fungující podobně jako celosvětově oblíbený Facebook.

Spuštění se předpokládá během poloviny roku. Cena bude záležet na výsledku veřejné soutěže, sdělila mluvčí hejtmanství Berill Mascheková.

Internetový odborník Daniel Dočekal se ale na takový projekt dívá skepticky. Mladí lidé podle něj využívají stávající komunitní sítě a neřeší, zda jsou ze ze středních Čech či odjinud.

O zřízení "moderního webového a facebookového kanálu sdružujícího především mladé lidi žijící ve Středočeském kraji" nedávno rozhodli krajští radní.

Miliardový nápad

Facebook založil v únoru 2004 student Harvardovy univerzity Mark Zuckerberg. Původně sloužil jen spolužákům a učitelům z jeho školy, od září 2006 je ale otevřen všem.

V současnosti má přes 500 milionů aktivních členů. Počet českých uživatelů Facebooku překročil tři miliony. V Česku se těší velké oblibě také komunitní sítě Spolužáci.cz, Lidé.cz nebo Líbímseti.cz.

"Vzhledem k tomu, že je kraj zřizovatelem středních škol, chceme také nalézt cesty jak informovat a zapojit do dění v kraji i mladou generaci. Proto chceme zvolit moderní komunikační trendy, kterými webové stánky či sociální sítě beze sporu jsou," uvedla Mascheková.

Podle Dočekala ale podobný projekt nemá šanci na úspěch a jde jen o zbytečné plýtvání penězi. "Stránky vytvořit můžou, ale nebude o ně stejně jako o stránky politiků zájem," uvedl. Mladí lidé si podle něj žijí vlastním životem a na sociálních sítích se chtějí hlavně bavit.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...