Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Redakci MF Dnes po odchodu Čásenského povede Slonková

Sabina Slonková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sabina Slonková. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Šéfredaktorkou MF DNES bude od ledna dosavadní šéfreportérka zpravodajského serveru Aktuálně.cz Sabina Slonková. Po odchodu Roberta Čásenského s ní bude redakci řídit i dosavadní zástupce šéfredaktora Jiří Kubík, nově v pozici ředitele redakce.

Vydavatelství o tom informovalo na svém zpravodajském webu iDNES.cz. Kubík povede list do lednového nástupu Slonkové.

"Věřím v nezávislost tohoto listu. Věřím dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah," uvedla Slonková, která v této redakci pracovala již v letech 1991 až 2003. Šéfredaktorské křeslo převezme po Čásenském, který ve vedení MF DNES působil osm let.

Slonková se chce zaměřit na investigativní žurnalistiku. "Myslím si, že pátrací žurnalistika je tím, co by mělo být vlajkovou lodí Mladé fronty DNES a ta by měla být lídrem na poli pátrací žurnalistiky," uvedla v reportáži z dnešní redakční porady zveřejněné na serveru iDNES.cz. "V Aktuálně a Insideru jsem působila již osm let a myslím si, že prodejem Aktuálně nastal vhodný čas posunout se někam dál. Jedna etapa prostě skončila," poznamenala.

Sabina Slonková:

Slonková patří mezi novináře, jejichž články bývají často středem pozornosti, zabývá se mimo jiné podezřelými praktikami na politické scéně. Spolu s Kubíkem byla v únoru 2002 oceněna prestižní Cenou Ferdinanda Peroutky za záslužnou investigativní publicistiku. Vystudovala střední ekonomickou školu. V druhém ročníku poprvé absolvovala praxi v MfD, nejprve jako sekretářka, později jako autorka krimi rubriky. Praxi si zopakovala i v následujících letech.

Nový model řízení

"Paní Slonkové i panu Kubíkovi přeji mnoho profesních úspěchů ve vedení deníku Mladá fronta DNES. Zároveň bych rád podtrhl, že touto změnou zavádíme model řízení redakce, který je běžný v moderních zahraničních mediálních korporacích. Tento model znamená akcent šéfredaktora na strategické směřování obsahu a u ředitele redakce na denní provoz či chod novin," poznamenal předseda představenstva vydavatelství Štěpán Košík.

K samotnému výběru řekl, že rozhodla její profesionalita i zkušenost, přičemž rychlá byla domluva i s Kubíkem, který se v nové funkci má věnovat dennímu rutinnímu řízení. "Myslím si, že spolupráce pana Kubíka a paní Slonkové v tomto bude ideální," podotkl.

Skupina Mafra, která vydává deníky MF DNES a Lidové noviny, letos přešla do skupiny Agrofert podnikatele Andreje Babiše. Vedení společnosti prohlašuje, že hodlá zachovat portfolio vydávaných titulů. Mladá fronta DNES, která je druhým nejčtenějším deníkem na tuzemském trhu, se má profilovat jako seriózní list s důrazem na kvalitní novinářskou práci a v tomto ohledu počítá i s personálním posílením.

Nový šéfredaktor Lidových novin

Vydavatelství má podle prohlášení šéfa Mafry podobný záměr i s Lidovými novinami, pro které nyní hledá definitivní osobu na pozici šéfredaktora. Mafra ve středu oznámila, že list dočasně místo odcházejícího Dalibora Balšínka povede Veselin Vačkov.

,

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!