8. listopadu 2019 15:47 Lidovky.cz > Byznys > Média

Ředitel Frekvence 1 Škoda na konci listopadu odejde. Nahradí ho David Šmídt

Miroslav Škoda na konci listopadu opustí Frekvenci 1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Škoda na konci listopadu opustí Frekvenci 1. | foto: Reprofoto/ Frekvence 1

Praha Z pozice ředitele stanice Frekvence 1 odejde na konci listopadu Miroslav Škoda. V rádiu strávil přes 23 let. V rámci organizační změny jej nahradí stávající šéf Evropy 2 David Šmídt, který bude zastávat nově vytvořenou funkci vedoucího rádií skupiny Active. ČTK to v pátek řekla ředitelka Active Martina Říhová.

„Miroslav Škoda pracoval na Frekvenci 1 více než třiadvacet let, během nichž měl možnost si v rámci stanice vyzkoušet snad všechny úlohy a pozice. Je to profesionál a skvělý manažer a za práci, kterou zde odvedl mu patří obrovské poděkování. Odchází po vzájemné dohodě ke konci listopadu, tedy v době, kdy se opět Frekvence 1 podle posledních výsledků Radioprojektu stabilizovala. Bude tedy stanici předávat ve stavu, kdy je možné nastartovat nový růst,“ uvedla Říhová.

David Šmídt dosud jako programový ředitel vedl Evropu 2 a Dance rádio a k tomu v rámci nově vytvořené pozice „Head of radios“ dostane i zbývající rádia ze skupiny. Vedle Frekvence jde o Rádio Bonton nebo Youradio. Říhová věří, že díky změně se stanice skupiny budou více doplňovat a podporovat.

Frekvence 1 byla ve 2. a 3. čtvrtletí čtvrtou nejposlouchanější stanicí v Česku. Proti prvnímu pololetí poslechovost vzrostla o 22 000 na 690 000 posluchačů. Bylo to ale o sedm procent meziročně méně.

Active Radio je multimediální skupina, která vedle šesti rozhlasových stanic provozuje řadu on-line médií a streamingových audio služeb. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center, knižní Euromedia Group a tiskárny Czech Print Center.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!