8. listopadu 2019 15:47 Lidovky.cz > Byznys > Média

Ředitel Frekvence 1 Škoda na konci listopadu odejde. Nahradí ho David Šmídt

Miroslav Škoda na konci listopadu opustí Frekvenci 1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Škoda na konci listopadu opustí Frekvenci 1. | foto: Reprofoto/ Frekvence 1

Praha Z pozice ředitele stanice Frekvence 1 odejde na konci listopadu Miroslav Škoda. V rádiu strávil přes 23 let. V rámci organizační změny jej nahradí stávající šéf Evropy 2 David Šmídt, který bude zastávat nově vytvořenou funkci vedoucího rádií skupiny Active. ČTK to v pátek řekla ředitelka Active Martina Říhová.

„Miroslav Škoda pracoval na Frekvenci 1 více než třiadvacet let, během nichž měl možnost si v rámci stanice vyzkoušet snad všechny úlohy a pozice. Je to profesionál a skvělý manažer a za práci, kterou zde odvedl mu patří obrovské poděkování. Odchází po vzájemné dohodě ke konci listopadu, tedy v době, kdy se opět Frekvence 1 podle posledních výsledků Radioprojektu stabilizovala. Bude tedy stanici předávat ve stavu, kdy je možné nastartovat nový růst,“ uvedla Říhová.

David Šmídt dosud jako programový ředitel vedl Evropu 2 a Dance rádio a k tomu v rámci nově vytvořené pozice „Head of radios“ dostane i zbývající rádia ze skupiny. Vedle Frekvence jde o Rádio Bonton nebo Youradio. Říhová věří, že díky změně se stanice skupiny budou více doplňovat a podporovat.

Frekvence 1 byla ve 2. a 3. čtvrtletí čtvrtou nejposlouchanější stanicí v Česku. Proti prvnímu pololetí poslechovost vzrostla o 22 000 na 690 000 posluchačů. Bylo to ale o sedm procent meziročně méně.

Active Radio je multimediální skupina, která vedle šesti rozhlasových stanic provozuje řadu on-line médií a streamingových audio služeb. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center, knižní Euromedia Group a tiskárny Czech Print Center.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!