25. března 2015 15:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéf rozhlasu Duhan přišel o část odměn. I kvůli sprostému Zemanovi

Peter Duhan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peter Duhan | foto: Kateřina ŠulováMAFRA

Namísto 480 tisíc dostane šéf Českého rozhlasu Peter Duhan na odměnách za druhé pololetí loňského roku pouze 288 tisíc korun. Ve středu o tom rozhodla Rada ČRo. Důvodem jsou mimo jiné prohřešky proti etickému kodexu při vysílání pořadu Hovory z Lán, během němž prezident Miloš Zeman použil několik sprostých slov.

Duhanovy prémie přitom mohly klesnout až o šedesát procent. Kromě Zemanových vulgarit vytkli rozhlasoví radní Duhanovi i to, že Český rozhlas dosáhl poslechovosti 21,8 procenta namísto plánovaných 22 procent. 

„Za každé z těchto kritérií je snížení o 20 procent,“ řekl serveru iDnes.cz předseda rady ČRo Michal Stehlík.

Odměny mohly šéfovi rozhlasu klesnout i kvůli kontroverzím kolem Dismanova dětského souboru, z jehož vedení chtěl ČRo odvolat umělecké vedoucí, manžele Fleglovi. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Server Lidovky.cz také přinesl zprávu o kontroverzních stycích Duhana s bývalým ředitelem Nemocnice na Homolce Vladimírem Dbalým. To kritizovali i někteří členové rady. Ve středu však rada neschválila návrh na usnesení, ve kterém Duhana vyzývala, aby „jako statutární zástupce media veřejné služby zvažoval své partnery k jednání.“ Rada pouze vzala na vědomí Duhanovu informaci o jednání s Dbalým. „Neumím si představit, že v roce 2010 jsem mohl předvídat, že pan ředitel Dbalý skončí v roce 2014 ve vězení jako kriminálník,“ hájil se Duhan.

Radní se však nakonec přiklonili k návrhu svého předsedy, aby byly Duhanovy odměny sníženy jen o čtyřicet procent. „Prosím vás, je to jen čtyřicet procent,“ komentoval šéf Českého rozhlasu snížení.

V prvním pololetí roku 2014 snížila Rada ČRo Duhanovi odměny o pět procent na 456 tisíc korun. Důvodem byly odůvodněné stížnosti posluchačů. 

Lidovky.cz