Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Reklama a islám. Jak to jde dohromady?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 30
  • Poslední: 31.10.2009 23:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
31.10.2009 9:40

Reklama je to perfektní, jen ji nespojovat s náboženstvím!!!

Ale s fylozofií!!!!

31.10.2009 10:10

Re: Reklama je to perfektní, jen ji nespojovat s náboženstvím!!!

..to je strasny..nemel jste asi nabozenstvi, ale ani cestinu..

31.10.2009 10:17

Re: Reklama je to perfektní, jen ji nespojovat s náboženstvím!!!

omlouvám se, jsem po 30-ti hodinách po práci na nohou, ale co Vám vadí více?:))

31.10.2009 9:39

Jestli bůh je..

..pak to je společný bůh všem a všemu i ateisům! Proč se tedy upínáme k náboženstvím? Víra je produktem boha, náboženství produktem člověka. Biblického boha, islámského boha a dlaší milióny bohů stvořil člověk a taky se podle toho chová, jako bůh nad bohem, jako člověk bez sebereflexe bez přirozenosti, která je mu dána!!

31.10.2009 9:29

Perme to bičem pryč...Muslim je dobytek

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/308295350030003-rodinne-krizovatky/

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2007/01/23/biti-zen-je-krasne/

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2008/04/30/muslimove-tvori-60-70-procent-obyvatel-francouzskych-veznic/

31.10.2009 9:35

Re: Perme to bičem pryč...Muslim je dobytek

Já jsem ateista, přesto mám víru v dobro. To co ty prezentuješ je názor jedné strany bez oponentůry. Možná kdyby jsi si promluvil, s každým muslimem jednotlivě, dozvěděl by jsi se, že jsou velmi mírumilovní a že věci jako bití žen odsuzují. Vystoupit pak jako jednotlivec proti moci politické je společenská sebevražda! Vždyť se podívejte jak se moci zneužívá u nás a jak jsme tomu schopni čelit. Máme více svobody, nebo zdání svobody??? Je nesprávné hodnotit na základě jednostraně utvářeného obrazu, to je celé!! Bohužel často věříme médiím, a já mám asi 98% zkušenost, že takto prezentované informace jsou mylné a často úmyslně, nikoli jen médii, ale hlavně těmi kdo jim je poskytují!

31.10.2009 23:04

Re: Perme to bičem pryč...Muslim je dobytek

Ne kazdej muslim je terorista...ale kazdy terorista je muslim.:-)....muslim to je invazivny druh obohacovaca EU kultury ktery nepatri do Evropy !

31.10.2009 8:45

Militantnost náboženství je zločin!

Náš osadní totem je nejlepší,nejmocnější a každý je povinen se mu klanět!Běda každému,kdo jej zneváží,urazí,nebo bude pochybovat o jeho velikosti!Všichni sousedé se mu pochopitelně musí klanět.Provinění se trestá smrtí!Jeho moc obsáhne celý svět a všichni se mu budou klanět!Co vám to připomíná?Kdopak má takové cíle,prosazované atentáty na obyčejné lidi?

31.10.2009 2:45

Víra rozděluje

...místo toho, aby spojovala. Věřící mají potřebu dokazovat, že právě jejich náboženství je to pravé a za svou víru mnohdy i bojovat..zbraněmi, lobingem...je to smutné...

31.10.2009 9:31

Re: Víra rozděluje

To co jsi si myslel jsi bohužel řekl naprosto špatně. Víra nerozděluje, ale náboženství ano! Víru máme všichni stejnou, víra nás spojuje, ale jsme masírováni za zájmy elitních skupin a pak za zájmy své sobecké. Proto víra nedochází naplnění, protože nikdo nechce začít u sebe a chce se jen přidat!!

31.10.2009 1:31

makedonie

prosim aby slovane   jaky je tvurci tohoto clanku . z ceske republiky   nas  oslovovaly  nasim jmenem Makedonie a makedonec. V Ceske republice ziji cesi a v makedonii Makedonci. Dekuji Vam.

30.10.2009 21:30

Zlo

Zlo osobně nepovažuji za absenci dobra, ale za prostředek, který bůh (Bůh) volí, aby mě upozornil na mou vlastní rovinu srdce, kde se odehrává boj.

Zlo je výzva. Povinností je vstát znovu po každé prohře.

"Cum cecidi surgo." (Kdykoli padnu vstávám.)

Domnívám se, že nejlépe je otázka Zla (zla) vykreslena v knize Job.

31.10.2009 3:19

Re: Zlo

Jak meli vstat miliony lidi kteri se ocitli v nacistickych a komunistickych koncentrakach???

31.10.2009 9:46

Re: Zlo

Zlo je nutně absence dobra!! To po všech stránkách, nebo snad tam kde je zlo je dobro?:))))

31.10.2009 10:03

Re: Zlo

Tady se dostáváme k rozdílu pojů absence a negace

30.10.2009 18:06

Paradox

 Zajimave ze tam dali Einsteina, racionalne mysliciho cloveka, ikonu moderni vedy a techniky ktery ma s virou a bohem asi tolik spolecneho co koza s traktorem :)))

30.10.2009 19:52

Re: Paradox

Einstein byl velmi, velmi nabozny clovek, dokonce jeho posledni dilo chtelo dokazat existenci boha, a ukazat ze teorie chaosu je nespravna. Bohuzel se dokazal opak, (ve fyzice). Takze televizni spot neni tak "zajimavy" jak si myslite.

Ateista.

31.10.2009 10:57

Re: Paradox

Einstein v žádném případě nebyl nábožensky založený, rozhodně ne v klasickém slova smyslu. Nejblíž se k náboženství dostal, když odmítl koncept osobního boha a nahradil ho "uspořádáním přírodních věcí". Einstein náboženský prožitek klasifikoval jako údiv, ohromení a obdiv a to podle vlastních slov pociťoval ve vztahu k existujícímu světu, viz "A knowledge of the existence of something we cannot penetrate, of the manifestations of the profoundest reason and the most radiant beauty, which are only accessible to our reason in their most elementary forms—it is this knowledge and this emotion that constitute the truly religious attitude; in this sense, and in this alone, I am a deeply religious man."

30.10.2009 16:48

Je to zabavne...

...sledovat, jak se cirkve snazi upozornit na svou existenci. Vyvolavaji "dialog", kterym obtezuji svet, vyvolavaji konflikty a valky. Dnes je Vatikanu dobry i Islam, jen aby se o "vire" mluvilo- a jak to vypada v praxi? Kdyz se nejaky duchovni drzi toho, co stoji v Novem zakone, je odsunut do posledni vesnice, jen aby nadrizenym nepripominal, co po nich udajne chtel Jezis. Jmenovity priklad se jmenuje Frantisek Lizna- za komunismu zavreny, znemoznena cinnost, po 89. rehabilitovan, praktikoval v Brne, angazoval se pro vezne, mimo jine pro Panenku, byl odklizen do vesnice u Mirova, protoze mel prilis velke pozadavky na predstavitele cirkve a stal se tim nepohodlny. U sebe ubytovava propustene vezne, kteri nemaji kam jit. Vedeni cirkve se stara pouze o sve ksefty a vliv a k tomu vyuziva strachu lidi ze zivota a hlavne ze smrti. V moderni dobe, kde socialni zachytna sit funguje daleko lepe, nez v dobach drivejsich, ztratila cirkev na vyznamu a to jedine- tedy moralne motivacni kvality, v cemz ma z minula nesporne zasluhy- nedokazala transformovat a modifikovat na dnesni podminky. "Vira" nemusi byt jen pro verici, muze byt vzor moralky a socialniho vztahu pro kohokoliv, ale to se ji nikdy nepodari, kdyz bude hlasat takove bludy, jakymi se vyznacuje jeji nynejsi hlava. A ze se pro mnoho lidi Islam = terorismus, neni take nahoda.

Chcete- li poznat Cloveka, ktery vas povzbudi svou lidskosti, potom:

http://www.respectandtolerance.com/index.php/en/denik-vysehorky

at jste verici, nebo ne.

30.10.2009 15:50

Něcismus

V Čechách jednoznačně vítěží  "něcismus". Češi se svorně a mylně považují za agnostiky, což je vedlejší efekt výchovy k ateismu.  Tato výchova však z lidí nevytvořila ateisty natož agnostiky. Vzniklo ryze české náboženství. "Víš, já nevěřím v Boha ale v něco..." Chtělo by se říci Něco! Tak to je.

31.10.2009 3:21

Re: Něcismus

Cesi svorne???  Typicke zevseobecnovani nema zadny smysl, jako cely tvuj prispevek. Co jsi vlastne chtel rici? Asi sma nevis.

31.10.2009 11:00

Re: Něcismus

Nejdřív si zjistěte, co je to agnosticismus. Agnosticismus není "nevěřím v Boha, ale v něco", to je prostě víra. Agnosticismus je přístup k náboženským otázkám, který praví, že nelze se stoprocentní jistotou říct, zda nějaký Bůh existuje nebo neexistuje. Takový přístup mohou zaujímat a také zaujímají ateisté a i někteří rozumnější teisté ("nevím, zda Bůh existuje, ale ne/věřím v něj"). Pokud o sobě řeknete, že jste agnostik, o vašem názoru na existenci Boha to nevypovídá zhola nic.

30.10.2009 15:24

pro ateisty

ateistum, agnostikum doporucuji cist neco od richarda dawkinse. nabozensti fundamentaliste se z nej naopak mohou osypat.

30.10.2009 15:35

Re: pro ateisty

tím myslíš to guru všech rádoby ateistů? Jen ať si ho přečtou. Ať se klidně utvrdí ve svých názorech, ale proboha ať už začnou být krapítek tolerantní.

Ze zkušenosti se nesetkávám ani tak s fundamentalismem např. věřících křesťanů, ale mnohem častěji se setkávám s velmi ujetým fundamentalismem věřících, že Bůh není.

V současné době máme v naší společnosti pluralismus hodnot, věr - ateismus je jednou z těchto věr - nestojí nad žádnou vírou!  Pozor je třeba si neplést státní systém, který podporuje jednu víru. To jsme tu měli ve středověku, kdy bylo protěžováno křesťanství. Ateismus byl protěžován za komančů. Současný státní systém nahrává pluralismu hodnot. A to je dobře.

30.10.2009 15:44

Re: pro ateisty

no tvý zkušenosti s fundamentalistama nejsou důležitý, že žádný neznáš znamená leda velký kulový

30.10.2009 15:52

Re: pro ateisty

v klidu si to po mě přečti ještě jednou ;-) Nečti to zaslepeně - fundamentalisti mají tendenci všechno rychle přelétnout a honem co nejrychleji potřít svého "nepřítele".

Jak píšu: "Ze zkušenosti se nesetkávám ani tak s fundamentalismem např. věřících

křesťanů, ale mnohem častěji se setkávám s velmi ujetým

fundamentalismem věřících, že Bůh není."        Co to znamená? To znamená, že jsem se setkal s pár věřícími v existujícího Boha. Mnohem častěji se však setkávám s fundamentalisty věřími v neexistenci Boha. Co ti jsou schopni navymýšlet si za báchorky, jen aby potřeli jinak než oni věřící - tomu bys nevěřil ;-)

ŘíkáM: Chce to klid a nohy v teple ;-)

30.10.2009 15:54

Re: pro ateisty

:-D Ve větě "To znamená, že jsem se setkal s pár věřícími v existujícího Boha." - mi chybí: a byli to hustí frajeři fundamentalističtí - ani kolo bych si o ně neopřel..

30.10.2009 15:48

Re: pro ateisty

nic jsem od něj nečetl a ani nehodlám číst, protože si nepotřebuji mozek zas...t nějakými bláboly pomatence!

30.10.2009 15:53

Re: pro ateisty

:-D Pravda, já od něj ještě nic nečetl, ale proč si to nepřečíst? Člověk se může aspoň pobavit ;-)

31.10.2009 10:01

Re: pro ateisty

No strejdo, zatím jste se tu hezky projevili v této diskusi jen vy věřící :)

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Na ženská ňadra je možné nahlížet z mnoha úhlů pohledu, biologického,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...