Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Reklama Polygraf představí kopii Ďáblovy bible

Originál Kodexu Gigas vznikl pravděpodobně začátkem 13. století. Jeho přesná kopie bude patřit mezi taháky veletrhu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Originál Kodexu Gigas vznikl pravděpodobně začátkem 13. století. Jeho přesná kopie bude patřit mezi taháky veletrhu. | foto: Reprofoto

Mezi největší lákadla letošního sedmnáctého ročníku veletrhu reklamních služeb, marketingu a médií Reklama Polygraf se zařadí přesná kopie středověkého Kodexu Gigas, zvaného Ďáblova bible (podle vyobrazení ďábla), a kopie dalšího středověkého díla, Katalánského atlasu.

Dvoudenní veletrh začíná zítra v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. LN to sdělila Monika Hrubalová z pořádající firmy M. I. P. Group.

"Obě kopie středověkých knih, které vyrobila olomoucká firma Grapo, se stanou součástí jedné z novinek letošního ročníku, a to speciální galerie s podtitulem reklamní technologie a výtvarné umění – soužití v nových souvislostech," řekla LN Monika Hrubalová. "Nápad mi ležel v hlavě několik let, ale zrealizovat se ho podařilo až letos. Chceme ukázat, že reklama není jediný obor, kde se dají například technologie velkoplošného tisku využít, ale že mohou sloužit i v umění a designu. Například řada uměleckých fotografů a malířů dnes tiskne své snímky a obrazy na moderních digitálních tiskových strojích."

V galerii budou vystaveny například fotografie Jindřicha Šteita nebo obrazy Pavla Vavryse a Pavla Formana, vytištěné digitální technologií. Největší pozornost však budou pravděpodobně budit kopie středověkých knih. "Kopie Kodexu Gigas je rozměrem, hmotností i přesností nerozpoznatelná od originálu. Kopie Katalánského atlasu zase umožňuje porovnat přesnost historických map z roku 1375 se současnými, protože je vytištěna na sklo a za ni je natištěna současná mapa. Díky tomu vidíte, že přesností se středověcí kartografové nijak nelišili od těch dnešních."

Další novinkou letošního ročníku výstavy bude soutěž v polepu aut, která se uskuteční ve středu 24. března v levém křídle Průmyslového paláce. "Smyslem soutěže je ukázat dovednost a zručnost lidí, kteří se polepům aut věnují. V prvním ročníku budou soutěžit čtyři firmy, které budou mít k dispozici čtyři stejné fabie a pět hodin na to je polepit. Hodnotit se bude rychlost a kvalita práce, tedy kolik toho stihnou za pět hodin polepit a jak dobře. Jejich práci bude hodnotit pětičlenná porota, kterou tvoří lektoři polepování ze zahraničí a šéfredaktor časopisu Sign."

Veletrhu se podle Hrubalové letos zúčastní 269 přímých vystavovatelů, z toho devatenáct zahraničních celkem z deseti zemí světa.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker
Hledáme 80 testerek: Vyzkoušejte s námi tapiokový puding od Dr. Oetker

Vyzkoušejte s námi lahodný, bezlepkový tapiokových puding Dr. Oetker. Stačí se zaregistrovat jako testerka a do komentářů odpovědět na otázku.