Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Revoluce na Instagramu. Společnost začne mladým lidem skrývat některé příspěvky

Kim Kardashian.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Kardashian. | foto: Instagram

PRAHA Sociální síť Instagram chystá novinku. Nedospělým uživatelům přestane zobrazovat příspěvky propagující dietu a plastické operace. Podle společnosti se jedná o prevenci před psychickými problémy, které někteří nezletilí kvůli sociálním sítím mají.

Instagram, na němž uživatelé sdílejí fotografie, se podle svých představitelů dlouhodobě snaží podnikat kroky směrem k tomu, aby byl bezpečnou platformou pro všechny uživatele bez ohledu na věk. Nechce tak poskytovat špatný příklad ani nezletilým...

Podle Buzzfeed News se provozovatelé sítě rozhodli, že aplikace přestane zobrazovat příspěvky propagující produkty a služby spojené s dietami a plastickými operacemi mladším 18 let.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Instagram považuje za nesprávné, aby si nedospělí uživatelé připouštěli, že právě produkty na hubnutí jsou správnou cestou, jak být spokojený.

Společnosti, jejichž předmětem podnikání jsou produkty nebo služby spojené s hubnutím, tak budou nuceny přehodnotit, zda se jim vyplatí investovat do tzv. influencerů, kteří produkty právě na instagramu za určitý obnos peněz prezentují. Cílí totiž zejména na mladé uživatele.

Nemusí přitom jít o jedinou radikální změnu, kterou společnost v brzké době uskuteční. Testuje totiž i skrytí informací o tom, kolik lajků která fotka nasbírala, což ze všech uvažovaných instagramových změn vyvolalo vůbec největší ohlas.

Instagram plánuje další novinky.

Instagram plánuje další novinky.

Influencerům, tedy uživatelům Instagramu, kteří za peníze dělají svými příspěvky reklamu, může tato změna uškodit. Zadavatelská firma si totiž nebude moci snadno udělat přehled o vlivu a dosahu reklamy.

KOMENTÁŘ: Čekejme rekordní ekonomický růst, říká ekonom Michl

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium První lockdown omráčil mnohé podniky, od konce října máme druhý lockdown a průmysl zázračně ožil. Ba co víc, ve druhém...

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...