29. září 2019 18:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Revoluce na Instagramu. Společnost začne mladým lidem skrývat některé příspěvky

Kim Kardashian.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Kardashian. | foto: Instagram

PRAHA Sociální síť Instagram chystá novinku. Nedospělým uživatelům přestane zobrazovat příspěvky propagující dietu a plastické operace. Podle společnosti se jedná o prevenci před psychickými problémy, které někteří nezletilí kvůli sociálním sítím mají.

Instagram, na němž uživatelé sdílejí fotografie, se podle svých představitelů dlouhodobě snaží podnikat kroky směrem k tomu, aby byl bezpečnou platformou pro všechny uživatele bez ohledu na věk. Nechce tak poskytovat špatný příklad ani nezletilým...

Podle Buzzfeed News se provozovatelé sítě rozhodli, že aplikace přestane zobrazovat příspěvky propagující produkty a služby spojené s dietami a plastickými operacemi mladším 18 let.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Uživatelé, kterým není 18 let si nyní neprohlédnou všechny obrázky.

Instagram považuje za nesprávné, aby si nedospělí uživatelé připouštěli, že právě produkty na hubnutí jsou správnou cestou, jak být spokojený.

Společnosti, jejichž předmětem podnikání jsou produkty nebo služby spojené s hubnutím, tak budou nuceny přehodnotit, zda se jim vyplatí investovat do tzv. influencerů, kteří produkty právě na instagramu za určitý obnos peněz prezentují. Cílí totiž zejména na mladé uživatele.

Nemusí přitom jít o jedinou radikální změnu, kterou společnost v brzké době uskuteční. Testuje totiž i skrytí informací o tom, kolik lajků která fotka nasbírala, což ze všech uvažovaných instagramových změn vyvolalo vůbec největší ohlas.

Instagram plánuje další novinky.

Instagram plánuje další novinky.

Influencerům, tedy uživatelům Instagramu, kteří za peníze dělají svými příspěvky reklamu, může tato změna uškodit. Zadavatelská firma si totiž nebude moci snadno udělat přehled o vlivu a dosahu reklamy.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...