Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Roman Gallo bude radit vydavatelství Sanoma

Roman Gallo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Gallo | foto: Jan ZátorskýLidové noviny

PRAHA Mediální vizionář Roman Gallo bude konzultantem a odborným poradcem vydavatelství Sanoma Praha. Sanoma připravuje transformaci svých aktivit, která má firmě přinést více peněz a zviditelnit ji v oblasti digitálních médií.

"Předpokládat, že to, co dělalo firmu úspěšnou v minulosti, platí i pro její budoucnost, je naivní a nebezpečné. Schopnost inovovat je klíčem k budoucímu úspěchu nejen ve vydavatelském byznysu," vysvětluje Josef Havelka, generální ředitel mediálního domu Sanoma, v tiskové zprávě.

Sanoma Media Praha

Sanoma Media Praha, součást společnosti Sanoma Media International, vydává časopisy jako Vlasta, Květy, Story, Marie Claire, National Geographic, Překvapení, Dům & Zahrada, Sedm, Fajn Život, Kuchyně.cz či Praktická žena.

Roman Gallo stál u zrodu serveru iDnes.cz. Odtud přešel do vydavatelství Economia, kde čtyři roky řídil Hospodářské noviny. Z vydavatelství chtěl vybudovat multimediální skupinu s důrazem na elektronická média. Vedení Economie ale Gallův projekt odmítlo s tím, že je příliš drahý a jeho návratnost není jasná.

Gallo pak založil internetový deník Aktuálně.cz, který dodnes funguje. Od roku 2006 řídil vydavatelství regionálních deníků Vltava-Labe-Press, kde zavedl vlastní informační agenturu Rebel. V roce 2008 nastoupil jako ředitel pro rozvoj mediálních strategií do kellnerovy společnosti PPF Media. Zde začal rozvíjet svůj projekt hyperlokálních medií Naše adresa, kombinovaný s mediálním školicím střediskem. Projekt skončil po dvou letech se ztrátou nejméně 200 milionů.

Loni Gallo založil konzultační společnost GalloMultiMedia a své nápady prodává vydavatelům v Egyptě a Saúdské Arábii.

K nabídce vydavatelství Sanoma Gallo v tiskové zprávě uvedl: "Proměně bude předcházet personální audit a detailní analýza současného fungování jednotlivých titulů. Následně navrhneme kroky, které povedou k ještě větší efektivitě provozu redakcí mediálního domu a k jejich multimediálnímu nastavení, které pomůže otevřít nové zdroje příjmů."

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?