31. října 2015 6:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Rozkopaná republika. Česko bude stavět nové silnice

Dálnice (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (Ilustrační foto) | foto: MAFRA - Jaroslav Šnajdr

Příští rok se má v Česku začít stavět 240 kilometrů nových silnic. LN přinášejí mapu plánovaných úseků

Rozsáhlá omezení na českých silnicích a dálnicích kvůli dopravním stavbám, která letos tolik potrápila řidiče, hned tak neskončí. Stavět se bude i příští rok. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje rekordních 45 nových projektů za 80 miliard korun.

Po jejich dokončení by se silniční síť v České republice měla prodloužit o zhruba 240 kilometrů. Součástí chystaných investic je i pokračující modernizace dálničních tahů. Například jen na páteřní dálnici D1 z Prahy do Brna se chystá modernizace pěti dalších úseků.

Dále v sobotních LN najdete:

  • Poznala jsem islám. A sundala šátek

V koránu se píše, že jsou si všichni muslimové rovni. I když nyní pětatřicetiletá Eva Bakkar přijala islám ještě v Česku, nikdy ji prý muslimský manžel nepovažoval za plnohodnotnou manželku. Právě kvůli složitému rodinnému příběhu, který vyústil návratem i s třemi dětmi do Prahy, si spolu s rozhovorem v LN nepřála uveřejnit svoji fotografii.

  • Erdoganovy volby: Buď já, nebo válka

„My? Jaké my máme šance?“ Ta otázka aktivistce vládní strany Spravedlnosti a pokroku vyrazila dech. Stála v agitačním stánku a nafukovala propagační balonky se zkratkou AKP. „My to přece vyhrajeme!“ odpověděla.

O vítězství strany prezidenta Recepa Erdogana nepochybují den před volbami ani jeho příznivci, ani skalní odpůrci. Jenže AKP musí zvítězit tak, aby se hlava státu nemusela o moc s nikým dělit. A to může být tak trochu problém.

  • Osud mozku v online světě

Zdravý rozum neztrácíme, jen se rychle mění a my s ním. Uživatelé internetu si nalhávají, kolik si toho pamatují a o kolik je jejich mozek výkonnější.

  • NOVÝ SERIÁL LN: Etiketa třetího tisíciletí

Některá pravidla společenského chováni už neplatí. Rodí se nová

Eliška Nová

Autor

Eliška Nováeliska.nova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!