Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Rozpačitý start dua Drtinová, Veselovský. Očekávání zatím nenaplnilo

Stránka DVTV a tváře moderátorů Daniely Drtinové a Martina Veselovského. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stránka DVTV a tváře moderátorů Daniely Drtinové a Martina Veselovského. | foto: Reprofoto

PRAHA Na Kavčích horách mohou zatím zůstat v klidu. Start konkurenčního pořadu Daniely Drtinové a Martina Veselovského, bývalých elitních moderátorů České televize, se nepovedl. Nedostatků má formát webových rozhovorů celou řadu.

Drtinová a Veselovský byli hlavními tvářemi Událostí, komentářů na České televizi. Poté, co s celým týmem opustili Kavčí hory, začali připravovat konkurenční televizi. Internetovou.

Úterní večerní start naplánovaný na 21. hodinu, tedy hodinu před začátkerm Událostí, komentářů na ČT, na serveru Aktuálně.cz ale očekávání nenaplnil.

Potenciální diváky se pokusila znechutit už úvodní stránka. Pokud návštěvník klikl na úvodní video, přečkal reklamu, dostalo se mu upoutávky na pořad, v níž zazněla prohlášení i hlavních taháků Mirka Topolánka a ministra financí Andreje Babiše (ANO). A to bylo vše. Video se zastavilo a po opětovném spuštění přišla zase jen upoutávka, což řadu zájemců zmátlo.

Pokus, omyl

Pod dojmem názvu DVTV, čili televize, totiž očekávali nepřerušovaný přenos ze studia, podobně jako když na webu sledujete Události, kometáře. Jenže koncept televize Drtinová - Veselovský je jiný.

Uživatel musel totiž srolovat stránku dolů a tam našel jednotlivá videa s rozhovory, například ten avizovaný s Mirkem Topolánkem byl ale rozsekán na tři díly. A po každém zhlédnutí musí návštěvník zase dolů k nabídce videí. Na stránce nebyl k nalezení žádný "manuál k použití", takže redakce nutila diváky k metodě pokus-omyl. Rozhovor s Andrejem Babišem zase nabral zpoždění, na webu se objevil až po 40 minutách.

Moderátoři seděli přímo v newsroomu vydavatelství Economia, které vzalo dvojici pod svá křídla. Šum z prostoru plného lidí ovšem působí rušivě, roztřesená kamera navozuje dojem rozhovoru pořízeného na dovolené v chorvatském hotelu.

Pardon, pane expremiére

Rozpačitý pocit nezachránili ani moderátoři. Martin Veselovský byl očividně tak rád, že má proti sobě jako žolíka Mirka Topolánka, že bývalého premiéra prakticky nepřerušoval - během pětiminutového "rozhovoru" věnovanému tématu energetické krize položil dvě otázky, jednu na začátku, další uprostřed. A stejně jako všechny ostatní jí uvedl omluvným slovem pardon. Daniele Drtinové se interview s Babišem povedlo lépe, vlezle demagogický styl otázek k ní prostě patří.

Špatný start nemusí znamenat, že se nakonec nepodaří vytvoří plnohodnotnou a velice potřebnou konkurenci České televize, ale tým kolem Drtinové a Veselovského má před sebou ještě hromadu práce. Což si tvůrci uvědomují. "Pracujeme na zřetězení videí," oznámil na Twitteru Veselovský.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...