Úterý 7. července 2020svátek má Bohuslava 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada zamítla Rádiu Česko rozšířit vysílání v české síti BBC

Český rozhlas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český rozhlas. | foto: Lidové noviny

PRAHA Zpravodajská stanice Českého rozhlasu Rádio Česko nerozšíří své vysílání v češtině v tuzemské síti BBC. Na zasedání to zamítla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, podle které by požadovaná změna byla v rozporu se zákonem.

Informovala o tom předsedkyně rady Kateřina Kalistová. Rádio Česko na tuzemské frekvenci BBC dosud vysílalo dopoledne od 08:00 do 11:00 a odpoledne mezi 13:00 a 16:00. Cílem Českého rozhlasu bylo dobu českých vstupů do anglojazyčného vysílání prodloužit na celodenní blok od sedmi ráno do sedmi do večera. Zbývající hodiny by jako dosud vyplňoval program BBC World Service.

ČTĚTE TAKÉ:

Schválením změny, která spočívá ve společném sestavování programu BBC a Českého rozhlasu, by ale byl podle RRTV porušen zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Podle této normy totiž provozovatel s licencí nesmí přebírat program od provozovatele vysílání.

Český rozhlas zatím zvažuje, jak se k situaci postaví. "Nejprve musíme vyhodnotit výsledek rozhodnutí RRTV, jeho dopady pro ČRo a zvážit další postup včetně dalšího jednání s BBC," řekl ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů Českého rozhlasu Jakub Čížek. Rádio Česko bylo podle něj na změnu připraveno a schválení by bylo jednoznačně pozitivní. "Souvislé vysílání 12 hodin denně je pro posluchače něco úplně jiného než dva bloky po třech hodinách," dodal.

Rádio BBC v České republice vysílá prostřednictvím sítě 12 vysílačů, na které má licenci platnou do roku 2025. Jde o takzvanou transformační licenci, jejíž udělení je podmíněno závazkem, že rádio v budoucnu podpoří digitalizaci rozhlasového vysílání.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Vzorek populace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Vzorek populace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Vzorek populace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...