10. ledna 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Ruská kopie hamižného bankéře. Úspěšnou reklamu použil Kellner dvakrát

Ruský Home Credit využil potenciálu české reklamy. Láká na zvířátka Air Bank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský Home Credit využil potenciálu české reklamy. Láká na zvířátka Air Bank. | foto: VimeoReprofoto

PRAHA Reklama Air Bank v hlavní roli s hodným a zlým bankéř má dvojníka. Podobně totiž láká na půjčky Home Credit v Rusku. O kopii však úplně nejde, obě společnosti totiž patří pod finanční skupinu PPF.

Česká televizní reklama na bankovní instituci Air Bank má hned několik verzí a především zloduch v podání herce Tomáše Jeřábka se vryl do paměti diváků a v několika rozhovorech připustil, že mu spoty změnily život.

Jestli reklamy Home Credit v Rusku změnily životy tamním hercům, není známé. Ovšem českou inspiraci nezapřou. Kulisy a dokonce i oblečení „bankéřů“ jsou velmi podobné. Zkostnatělou instituci ilustruje těžký dřevěný stůl, proti němu stojí odlehčený designový prvek. Proti hamižnému bankéři v obleku stojí neformální model usměvavého mladíka v košili s ohrnutými rukávy.

Ruský Home Credit využil potenciálu české reklamy. Láká na zvířátka Air Bank.

Pro spuštění videa klikněte na obrázek.

 Air Bank je s úvěrovou skupinou Home Credit úzce spojena, neboť bývalý ředitel společnosti Erich Čomor se stal první generálním ředitelem Air Bank. 

Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…