Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Ruský miliardář Prochorov chce koupit noviny Vedomosti

Michail Prochorov (46). Miliardář je podle magazínu Forbes třetím nejbohatším Rusem, jeho majetek se odhaduje na 18 miliard dolarů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michail Prochorov (46). Miliardář je podle magazínu Forbes třetím nejbohatším Rusem, jeho majetek se odhaduje na 18 miliard dolarů. | foto: ČTK

PRAHA Společnost Onexim, která patří ruskému magnátovi Michailu Prochorovovi, má zájem o koupi ruského listu Vedomosti. Napsal to v sobotu sám ruský list, který se odvolává na nejmenované zdroje.

Onexim už prý kontaktoval banku Citibank a vyjádřil zájem o koupi celého listu. Citibank byla pověřena finskou mediální společností Sanoma, aby našla kupce pro její majetek v Rusku, mezi který spadá i podíl v listu Vedomosti.

Sanoma vlastní prostřednictvím své ruské dceřiné společnosti Sanoma Independent Media v listu Vedomosti zhruba třetinový podíl. Další třetinové podíly patří vydavatelům listů The Wall Street Journal a Financial Times. V říjnu Sanoma oznámila, že přezkoumá budoucnost svých aktivit v Rusku, střední a východní Evropě a v Belgii a zruší třicet dva ze svých dvou set padesáti časopisů a propustí pět set sedmdesát zaměstnanců.

Úspěšný podnikatel

Prochorov je majitelem amerického basketbalového týmu Brooklyn Nets a v posledních prezidentských volbách neúspěšně kandidoval proti Vladimiru Putinovi. Časopis Forbes odhaduje Prochorovův majetek na jedenáct miliard dolarů (221,9 miliardy Kč).

Prochorov se již několikrát pokusil Vedomosti koupit a podle zdroje nemá zájem pouze o třetinový podíl firmy Sanoma, ale chce koupit celý list. Oslovil prý proto Citibank s žádostí o koupi celých novin. Loni zástupci zbývajících dvou majitelů novin řekli, že nemají zájem své podíly prodat, nyní se ke zprávě nevyjádřili.

List Vedomosti začal vycházet v roce 1999. V Rusku pro něj pracuje více než sto novinářů, spolupracuje ale i se zahraničními reportéry listů The Wall Street Journal a Financial Times.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

pronájem bytu 2+1
pronájem bytu 2+1

Brněnská, Plzeň - Severní Předměstí
9 000 Kč/měsíc