Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Soudit se s bulvárem? Přece si je nepustím do ložnice, říká Fridrichová

Nora Fridrichová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nora Fridrichová. | foto: MAFRA - David NEFF

PRAHA Veřejnoprávní dračice, před níž politici utíkají, nebo se ji snaží zostudit, mi ke kávě upekla mramorovou bábovku – a jako každá správná kuchařka hned řekla, že se jí dneska moc nepovedla. Bystrá, energická, trochu překotně mluvící. A taky o dost jemnější, než jak působí z televizní obrazovky.

Politický novinář ale může být docela nebezpečné povolání. Řada mocných lidí vás možná nenávidí.
No, zrovna teď jeden problém řeším. Jak vlastně můžou politici na nepříjemnou novinářku? Prostě ji pomluví jako ženu. Novinář má jen svoji novinářskou čest. A co se o novinářích říká? Že berou peníze. A když je to žena, tak že před ní, eufemisticky řečeno, žádný chlap neuteče. A ono to opravdu funguje. Jsou to jedovaté sliny, které ze sebe nesmyjete. Nechci tvrdit, že je to nějaké spiknutí. Jen upozorňuju, že politickým novinářkám, které nějak vyčuhují, se to stane poměrně snadno.

Čili chce-li se novinářka věnovat politice, měla by s tím počítat?
Ano. Ale zároveň musí být natolik velkorysá a mít tu sílu, aby to hodila za hlavu. Protože upřímně řečeno, bude-li to řešit, nemůže tu práci vůbec dělat. Žena a sex je totiž ideální kombinace do bulváru. Já se radila s právníkem: snadno bychom to vyhráli, protože to není pravda. Ale za jakou cenu? Že bulvár bude do detailů řešit muže v mé ložnici? Že budu mít on-line přenosy ze soudní síně, až se z toho zblázním?

Bulvár o vás píše už dlouho – že se rozcházíte se Zárubou, že máte anorexii. Přece už jste si musela zvyknout?
Tak ono záleží na tom, jestli to, co se napíše, je pravda či nikoli. Když napíšou, že mám anorexii, tak mi to nevadí, protože vím, že tak bohužel vypadám. Jenže se objevují i naprosté výmysly. A ono to ulpí, protože to vlastně splňuje představu, jak na lidi můžu působit. Takže ano, jsem od rány, hubatá – jasně, proto určitě honím i chlapy.

Bývala jste parlamentní zpravodajkou, osm let připravujete politický týdeník. Jak se za tu dobu změnili čeští politici?
Teď po posledních volbách se to změnilo. Je s nimi míň zábavy. Vlastně mojí prací mimo jiné je, že projíždím nejrůznější hrubé materiály a hledám netradiční situace. Takové, které se nedostanou do běžných zpráv, kde mají politici ty své statementy o tom, jak řídí tuto zem. A něco se teď stalo. Rath byl dlouho ve vazbě, i někteří jiní museli skončit, Kalousek už není tolik vidět, Zaorálek teď řeší problémy světa... přitom zrovna s ním bývala taková zábava. Jak řídil schůzi sněmovny, vždycky z něj vypadla nějaká perla. A když nic neřekl, aspoň mu padaly brejle. My jsme spočítali, že mu za minutu spadly třicetkrát. Pro mě z té politiky teď zmizela legrace.

S Andrejem Babišem zábava není?
Babiš je zajímavý v tom, že – jak on ještě není úplně zkušený – se dá snadno vyprovokovat. A řekne pak nějaké to tuná nebo jiný československý výraz. Je fakt, že Babiš a Okamura dělají dobrá čísla sledovanosti. Prostě jejich expresivní způsob vyjadřování lidi baví.

Celý rozhovor s Norou Fridrichovou o politicích v televizi, Klausově peru a jachtaření si přečtetě v magazínu Pátek LN, který vychází 25. dubna.

V magazínu Pátek LN také najdete:

 • 15 let s vitaminem V. Před patnácti lety na trh přišla viagra. Jak změnila mužům život.
 • Volyňští Češi žijící v Česku s obavami sledují, co se děje ve starém domově na Ukrajině. Pomozme tamním Čechům, vyzývají.
 • Premium

  Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

  Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

  Premium

  Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

  Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

  Premium

  Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

  Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!