Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Šabata se stal šéfem regionálních médií PPF

Petr Šabata | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Šabata | foto: ČTK

PRAHA Petr Šabata (48) bude od 1. května 2009 zastávat funkci šéfredaktora regionálních médií ve společnosti PPF Media.

PPF Media ze skupiny PPF zahájí v červnu letošního roku mimo jiné vydávání regionálních týdeníků a provozování místních webových zpravodajských portálů ve vybraných okresech České republiky. PPF o tom informovala ČTK v tiskové zprávě.

Šabata má mediální zkušenosti z ČR i ze Slovenska. Naposledy působil jako šéfredaktor slovenského deníku Pravda a člen představenstva vydavatelské společnosti Perex Bratislava. Redakční tým pod jeho vedením přetvořil deník Pravda na noviny, které se v roce 2006 začlenily do mediální skupiny Northcliffe Slovakia s britským majitelem.

V letech 1993 až 2000 byl Šabata šéfredaktorem deníku Mladá fronta Dnes a členem představenstva vydavatelské společnosti Mafra. "V osobě Petra Šabaty získá redakční kolektiv pražského centra i regionálních redakcí PPF Media špičkového manažera i novináře, který má mimo jiné mezinárodní zkušenosti a vhled do podnikání v oblasti médií," uvedl ředitel pro rozvoj mediálních strategií PPF Roman Gallo.

Lidové noviny před týdnem napsaly, že finanční skupina PPF plánuje v červnu spustit v několika okresech republiky regionální zpravodajství šířené internetem i na papíře pod názvem Naše adresa. Obsah mají v okresech vytvářet profesionální novináři, v menších obcích reprezentanti místních komunit, na tvorbě obsahu se mají podílet také čtenáři.

Na regionální zpravodajství se nyní v tuzemsku zaměřuje například síť deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press. Jednotlivé redakce v regionech připravuje také bezplatný týdeník Sedmička vydavatelství Mladá fronta, který vyšel poprvé 16. dubna. Regionální přílohy mají i velké celostátní deníky. PPF Media se chce odlišit tím, že při zadávání reklamy umožní malým živnostníkům přesnější zásah menší části trhu.

Klíčovou holdingovou společností skupiny je PPF Group N. V. se sídlem v Amsterdamu. Skupina se zabývá zejména pojišťovnictvím, spotřebitelským financováním, bankovnictvím, službami ve správě majetku či investicemi. Hlavním akcionářem je Petr Kellner, menší podíly drží Jiří Šmejc a Ladislav Bartoníček.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...