Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Šabata skončil jako šéfredaktor HN. Bakalova Economia propustí 100 lidí

Petr Šabata | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Šabata | foto: Foto MF DNES - Michal Růžička

PRAHA Petr Šabata odchází z postu šéfredaktora Hospodářských novin. Dočasně ho nahradí Vladimír Piskáček, který do vydavatelství Economia nastoupil nedávno do funkce ředitele veškerého obsahu a stal se Šabatovým nadřízeným.

Šabata vedl Hospodářské noviny, které vydává Economia, od února 2011. O jeho konci se spekulovalo delší čas. Jeho konec Economia, kterou vlastní miliardář Zdeněk Bakala, posvětila odpoledne, kdy zveřejnila závěry z jednání představenstva. "Ano, mohu to potvrdit," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Economie Luděk Březina.

Vydavatelství Economia

Economia je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom, Marketing & Media, měsíčníku Bel Mondo a serveru iHned.cz. Dále vydává množství odborných titulů. V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktualne.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz.

Představenstvo vydavatelství Economia schválilo plán, jakým způsobem se společnost spojí s firmou Centrum (jíž patří server Aktuálně.cz), kterou získalo na jaře tohoto roku. Důsledkem spojení bude citelné propouštění. Do konce roku má skončit sto zaměstnanců.

Maximální propojení tvorby obsahu

"Představenstvo také rozhodlo o změnách v obsazení některých manažerských funkcí v rámci vydavatelství," stojí v tiskové zprávě Economie. "V rámci plánu snížení počtu zaměstnanců opustí v období od října do konce letošního roku obě společnosti téměř 100 pracovníků, a to jak v administrativních útvarech, tak v redakční části."

Economia chce maximálně propojit tvorbu jednotlivých titulů. A zároveň hodlá oddělit obchodní aktivity. 

„Rozhodnutí představenstva v sobě spojuje konkrétní kroky k integraci vydavatelských aktivit obou společností do jednoho moderně organizovaného mediálního domu a krátkodobá opatření ke stabilizaci hospodaření a ke zvýšení efektivity na provozní i manažerské úrovni,“ komentoval změny Kamil Čermák, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti.

Představenstvo společnosti také odvolalo Tomáše Holana z funkce obchodního ředitele společnosti a Petra Lövenhöfera z funkce ředitele pro byznys segment. Řízením obchodního úseku Economie byla dočasně pověřena Zuzana Tylčerová.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...