7. září 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Samsung se raduje. Prodal 20 milionů telefonů Galaxy

Samsung Galaxy S III v redakci Lidovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung Galaxy S III v redakci Lidovek | foto: Lidovky.cz

SOUL Prodej nových chytrých telefonů Galaxy S III jihokorejské společnosti Samsung Electronics během zhruba tří měsíců od uvedení na trh překročil hranici 20 milionů kusů.

Samsung loni podle společnosti Strategy Analytics sesadil amerického konkurenta Apple z pozice největšího dodavatele chytrých telefonů na světě. Oznámila to firma.

Společnost uvedla model Galaxy S III na trh letos koncem května. Jihokorejská firma upozornila, že silná poptávka po mobilech Galaxy S III jí pomáhá udržet si vedoucí pozici na světovém trhu s chytrými telefony.

ČTĚTE TAKÉ:

Společnost nyní vede řadu právních sporů s Applem. Firmy se navzájem obviňují z porušování svých patentů. Právní bitvu odstartovala společnost Apple, když loni v dubnu obvinila Samsung, že "otrocky" kopíruje její přístroje iPhone a iPad.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.