5. prosince 2018 18:26 Lidovky.cz > Byznys > Média

Sedmiletý kluk je youtuberem s nejvyššími příjmy. Jeho recenze na hračky mu vydělaly půl miliardy korun

Nejvíce vydělávajícím youtuberem za loňský rok je sedmiletý Ryan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejvíce vydělávajícím youtuberem za loňský rok je sedmiletý Ryan. | foto: Reprofoto

WASHINGTON/PRAHA Je mu pouhých sedm let, ale vydělává částky, o kterých by si řada lidí mohla nechat jenom zdát. Podle odhadů časopisu Forbes utržil malý recenzent hraček 22 milionů dolarů, v přepočtu téměř půl miliardy korun. Jeho kanál Ryan ToysReview na YouTube sleduje 17 milionů lidí a stal se nejvíce vydělávajícím youtuberem za loňský rok.

Recept Ryana na snový výdělek je jednoduchý. Jeho videa tkví v tom, že hodnotí hračky. Podle amerického časopisu Forbes většinu příjmů malého chlapce tvoří reklama, která se objevuje před videem na YouTube. Ostatní finance mu plynou z placeného obsahu.

„Jsem zábavný a vtipný,“ řekl Ryan televizi NBC. Tím si malý kluk vysvětluje, proč je tak úspěšný. Jeho kanál mu vytvořili rodiče, už když byly Ryanovi čtyři roky. Někteří kvůli tomu považují kanál Ryan ToysReview za kontroverzní. Řada diváků považuje tento počin jednoduše za zneužívání dítěte k výdělku. Kolik peněz obdrží v budoucnu samotný Ryan, se můžeme jen domnívat.

Speciální kolekce hraček od Ryana

Ryanovy zisky se budou pravděpodobně navyšovat. Uzavřel totiž smlouvy s americkými obchody, například i s Amazonem. Obchody následně přeprodávají hračky, které Ryan zrecenzoval. Od letošního října navíc řetězec Walmart prodává speciální hračky se jménem Ryana.

Na druhém místě žebříčku nejbohatších youtuberů od časopisu Forbes se umístil americký herec Jake Paul, který si vydělal 21,5 milionů dolarů. Třetí skončil kanál sportovní skupiny Dude Perfect. Ti za svá videa, kde například hází basketbalový míč na dlouhou vzdálenost, vydělali 20 milionů dolarů.

pkPatrik Kozlík

Najdete na Lidovky.cz