18. července 2013 11:36 Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéf ČT Dvořák plní úkoly, dostane odměnu 2,3 milionu

Generální ředitel České televize Petr Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel České televize Petr Dvořák. | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu v plné výši, tedy 2,3 milionu korun. Schválila to dnes Rada ČT. Nárok na odměnu po splnění stanovených kritérií vyplývá z Dvořákovy manažerské smlouvy. V předchozím roce dostal 500.000 korun.

V diskusi radních před schvalováním bonusů zaznívala především spokojenost s dosavadním hospodařením i s výsledky sledovanosti.

Řada radních sama navrhovala odměnu v plné výši. Odmítavě se vyjádřil radní Radek Mezulánik, podle kterého současný management není schopný veřejnoprávní instituci řídit.

Odměna se přičte k Dvořákovu měsíčnímu platu 230 tisíc

Dvořákův základní plat činí 230 tisíc korun měsíčně, což je o 5000 Kč víc, než bral jeho předchůdce Jiří Janeček. Vyšší je také pohyblivá složka mzdy, na roční dvoumilionový bonus může dosáhnout v případě, že splní 12 kritérií. Jedním z nich je požadavek, aby celkový podíl ČT na diváckém trhu neklesl pod 30 procent.

ČTĚTE TAKÉ:

Dvořák stojí v čele veřejnoprávní televize od října 2011. Loni televize hospodařila s vyrovnaným rozpočtem 6,64 miliardy korun. Průměrná hrubá mzda zaměstnanců v České televizi činila loni 36.797 korun.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.