Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéf rozhlasu Medek rezignoval. Dostane 'zlatý padák' 1,5 milionu

Richard Medek, generální ředitel Českého rozhlasu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Medek, generální ředitel Českého rozhlasu. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek rezignoval ze na svou funkci. Odstoupí odvolává na svůj zdravotní stav. Rozhlasoví radní mu 14 dní před tím přiklepli odstupné 1,5 milionu korun. Medek byl ve funkci pět měsíců, z toho byl tři měsíce nemocný.

Medek nesmí během deseti měsíců začít pracovat u konkurence. Rada jmenovala dočasným ředitelem programového ředitele Petera Duhana.

Medek nastoupil do funkce generálního ředitele Českého rozhlasu v říjnu a řekl si o vyšší plat. Místo 117 tisíc korun měsíčně chtěl 150 tisíc.

Medek, kterému rada nedávno neschválila návrh organizační struktury, byl po svém loňském zvolení dlouhodobě nemocný. Doporučením lékařů zdůvodnil i svou rezignaci.

Tak to zkrátka chodí
Radní rádia na "zlatém padáku" ve výši 1,5 milionu korun nevidí nic neobvyklého. Je to podle nich běžná praxe. Někteří členové rady jsou ale na pochybách. "Pro mě je rozhodující, za jakých podmínek ředitel odchází, co se mu povedlo nebo jak dlouho byl ve funkci. A ne dělat jednu fazónu," kritizuje radní Antonín Zelenka, který na únorové schůzi hlasoval proti odchodnému.

Nominace pro volbu nového generálního ředitele bude rada přijímat do 30. dubna. Dočasný generální ředitel Duhan, který v minulé volbě skončil na druhém místě za Medkem, se podle svých slov pravděpodobně nového tendru opět zúčastní. "Popravdě jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale asi ano," řekl.

Český rozhlas podle předběžných výsledků loni hospodařil se ziskem před zdaněním téměř 54 milionů korun. To je zhruba o dva miliony korun více, než předpokládal rozpočet.

Rada také vzala na vědomí žalobu na ČRo podanou dodavatelem rekonstrukce historické budovy rozhlasu ve Vinohradské ulici. Ten požaduje po vedení rozhlasu zaplacení vícenákladů za 77 milionů korun. ČRo považuje většinu požadavků za spornou. Původně měla rekonstrukce stát 526 milionů korun. Právě kvůli pochybením při rekonstrukci přišel loni v létě o místo předchozí ředitel ČRo Václav Kasík.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!