Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéf Economie končí. Bakala jde s manželkou do vedení

Petr Babický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Babický | foto: Economia

PRAHA Šéf vydavatelského domu Economia Petr Babický končí. Jak zjistil server Lidovky.cz, ve středu oznámil svou rezignaci na post generální ředitele. Funkci oficiálně opustí na konci prosince.

"Představenstvo společnosti vzalo na vědomí rezignaci Petra Babického z funkce generálního ředitele ke dni 31. prosince 2012 a pověřilo jej dočasným řízením společnosti do jmenování nového generálního ředitele," informoval manažer firemní komunikace Economie Luděk Březina.

O odchodu Babického se spekulovalo už delší dobu, ve středu ovšem vydavatelství, které produkuje Hospodářské noviny či časopis Respekt, navštívil vlastník - miliardář Zdeněk Bakala - a po setkání s ním Babický oznámil svůj odchod.

„Úkolem Petra Babického bylo restrukturalizovat firmu a připravit ji, provozně i finančně, na období dalšího rozvoje směrem k digitální mediální budoucnosti. Tento svůj úkol Petr splnil a já i celé představenstvo mu chceme poděkovat za všechnu práci, kterou pro Economii vykonal,“ uvedl k tomu předseda představenstva Zdeněk Bakala.

Maláčová do představenstva

Vydavatelství také obměnilo představenstvo a dozorčí radu. Bakala se bude nově věnovat vydavatelství z pozice předsedy představenstva. Novou členkou vedení bude i Bakalova žena Michaela Maláčová.

„Vývoj na mediálním trhu i naše plány ve vydavatelství Economia mne přesvědčily, že je správné, abych se jako vlastník přímo účastnil řízení společnosti z pozice předsedy představenstva,“ řekl ke změnám ve vedení Bakala.

Rezignující šéf Babický se stal oficiálním šéfem vydavatelství  v únoru 2010. "Představenstvo se rozhodlo jednomyslně, neboť věříme, že Petr je tím správným člověkem, který dokáže čelit současným výzvám a vést vydavatelství kupředu," uvedl tehdy předseda představenstva Economie Andrew Knight.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?