Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Hospodářské noviny povede Jašminský, iHned Čermák

Miloš Čermák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Čermák | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Novým šéfredaktorem deníku Hospodářské noviny bude od prosince dosavadní zástupce šéfredaktora Martin Jašminský. Nahradí Petra Šabatu, který skončil letos v září. Šéfredaktorem zpravodajského serveru iHned.cz se stane novinář Miloš Čermák. Uvedlo to vydavatelství Economia v tiskové zprávě.

Tým Hospodářských novin se od ledna zároveň sloučí s redakcí týdeníku Ekonom a zpravodajského portálu iHned. Společná redakce bude připravovat obsah všech tří hlavních titulů vydavatelství Economia. V rámci nového newsroomu bude také úzce spolupracovat s redakcemi týdeníku Respekt, on-line deníku Aktuálně.cz i odborných titulů vydavatelství.

Transformace Economie

"Ohlášené změny jsou dalším, mimořádně významným krokem v procesu transformace vydavatelství Economia, zahájeném právě před rokem," uvedl Kamil Čermák, místopředseda představenstva a pověřený generální ředitel vydavatelství. "Po sestěhování do jednoho společného integrovaného newsroomu nyní přichází druhá fáze, kterou je skutečné propojení redakcí charakterizované nejen sdílením know-how, ale také sdílenou zodpovědností za vysokou kvalitu novinářské produkce, kterou svým čtenářům nabízíme," dodal.

Integrovanou ekonomickou redakci bude řídit tzv. E.collegium v čele s Vladimírem Piskáčkem (34). Dalšími členy bude šéfredaktor Ekonomu Ondřej Neumann (45), Jašminský jako šéf HN, šéfredaktor iHNED.cz Čermák (45), šéfredaktor politického zpravodajství a názorové sekce Jindřich Šídlo (41) a šéfredaktor sdíleného obsahu Petr Orálek (46). Každý z šéfredaktorů bude přímo odpovídat za přípravu obsahu svého titulu, společně se pak budou podílet na každodenním řízení spojené redakce, na plánování a profilaci jednotlivých titulů a na jejich rozvoji.

Propojením ke kvalitnějšímu obsahu

"Propojení všech našich ekonomických redakcí do jediné nám pomůže zlepšit organizaci práce při tvorbě kvalitního obsahu a lépe než dosud využívat potenciálu, který redakce s více než 140 novináři má," poznamenal Piskáček. "V neposlední řadě nám nová organizace redakčního týmu umožní důsledněji vyprofilovat jednotlivé ekonomické tituly vydavatelství a přesněji tak cílit na všechny naše čtenářské skupiny," doplnil Piskáček, který se funkce ředitele redakcí ujal letos v září.

Martin Jašminský

Nový šéfredaktor Hospodářských novin Jašminský se ekonomické žurnalistice se věnuje nepřetržitě od roku 1993, kdy nastoupil do redakce deníku Svobodné slovo. V letech 1995-2000 byl redaktorem HN, odkud přešel do ekonomické rubriky deníku MF Dnes, kde se v roce 2003 stal vedoucím ekonomického oddělení. Zástupcem šéfredaktora Hospodářských novin je od podzimu 2005. Jašminský se dlouhodobě zaměřuje na problematiku finančního sektoru, kapitálových trhů a ekonomické transformace. Za svou novinářskou práci získal Cenu křepelek udělovanou Českým literárním fondem mladým novinářům do 33 let.

Economia je největším domácím vydavatelem ekonomických informací. Do budoucna se chce zaměřit na své klíčové tituly, mezi něž patří Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a zpravodajský server IHNED.cz. Internetová společnost Centrum Holdings, kterou Economia v létě převzala, provozuje weby jako Aktuálně.cz a Deník Insider. Skupina zároveň vlastní portály Centrum.cz a Volný.cz. Majitelem vydavatelství je podnikatel Zdeněk Bakala.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!