Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
30. září 2013 16:14 Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéfredaktorka iHNed.cz odchází z Economie na vlastní žádost

Logo vydavatelství Economia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo vydavatelství Economia | foto: Reprofoto

PRAHA Z vydavatelství Economia na vlastní žádost odchází šéfredaktorka portálu iHNed.cz Lucie Tvarůžková, pověřená rovněž vedením redakce digitálního obsahu. V pondělí to potvrdila sama Tvarůžková, o konkrétních důvodech ale nechtěla mluvit s odvoláním na připravovanou tiskovou zprávu vydavatelství.

Economii a internetovou společnost Centrum Holdings nyní čeká vlna propouštění. Zaměstnanci budou mít nárok až na šestiměsíční odstupné.

Economii a internetovou firmu Centrum Holdings by do konce roku mělo opustit zhruba sto lidí, kteří dostali výpovědi v souvislosti s převzetím a začleněním Centrum Holdings do vydavatelské skupiny. Jakých titulů a redakcí se organizační změna dotkne, vydavatelství zatím neinformovalo. Skončit by měly například sekce na portálu iHNed.cz sport a HNLIfe. Zůstanou naopak byznys, dialog a data.

Odejít má téměř 100 zaměstnanců

Vydavatelství minulý týden oznámilo, že přeskupí tituly a výrazně sníží počet zaměstnanců. Vydavatelství Economia a Centrum Holdings opustí od října do konce letošního roku téměř 100 lidí, a to v redakční části i v administrativních útvarech. Představuje to zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců obou společností včetně externích pracovníků. Představenstvo také provedlo změny v některých manažerských funkcích, mimo jiné skončil šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.