8. října 2011 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Seriál Simpsonovi se bude vyrábět ještě dvě sezóny, pak skončí

Homer Simpson se svou milovanou koblihou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Homer Simpson se svou milovanou koblihou | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Společnost 20th Centrury Fox Television v pátek oznámila, že bude vyrábět animovaný televizní seriál Simpsonovi ještě další dvě sezóny. Podle agentury Reuters tak zřejmě dosáhla dohody s herci, kteří hlavním postavám seriálu propůjčují své hlasy.

"Fox obnovil Simpsonovi, nejdéle vysílaný televizní seriál v historii, pro neuvěřitelnou 24. a 25. sezónu," uvádí se v prohlášení společnosti.

ČTĚTE VÍCE:


Simpsonovi jsou nejdéle běžící komediální seriál v amerických televizích. První díl byl odvysílán v prosinci 1989. Vysílá se ve více než stovce zemí v 50 jazykových mutacích a jeho tržby jdou do miliard dolarů.

Fox Television nejprve uvedla, že si výrobu dalších dílů nemůže dovolit, aniž by výrazně nesnížila odměny dabingovým hercům. Ti s tím ale rozhodně nesouhlasili.

Společnost ve svém prohlášení neuvedla, jak byl mzdový spor s herci nakonec vyřešen. Fox původně navrhoval snížit herecké mzdy o 45 procent.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz