4. března 2019 13:17 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook ukryl v Messengeru novinku, aktivuje se tajným příkazem. Jak spustit tmavý režim?

Tmavý režim chatovací aplikace Messenger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tmavý režim chatovací aplikace Messenger. | foto: Twitter @ADSLcz

PRAHA Jedna z nejpopulárnějších chatovacích aplikací Messenger od Facebooku má novou funkci. Dlouho po spoustě jiných aplikací konečně nabízí takzvaný tmavý režim, vývojáři však funkci docela vtipně schovali. Ukážeme vám, jak „dark mode“ zaponout.

Fanoušci chytrých telefonů a aplikace Messenger si jistě ještě pamatují, jak se před lety dala přes emotikon (smajlík) spustit některá ze skrytých her. Využívala se třeba ikona basketbalového míče.

Nyní můžete velmi podobně aktivovat v Messengeru tmavý režim. Stačí komukoliv poslat emotikon měsíce, který připomíná obrácené písmenko C. Následně se vám objeví možnost zapnout tmavý režim, tu vyberete a po chvíli by mělo vše běžet.

Někteří z fanoušků si stěžují, že se funkce neaktivovala ihned. Je to spíše výjimka a většinou stačí jen zapnout a vypnout aplikaci, případně telefon. Po chvíli by se však uživatelům Androidů i iPhonů funkce spustí a telefon vám oznámí, že tmavý režim je v testovací verzi.

O „dark mode“ se mluví už dlouhodobě jako funkci, která může hlavně při nočním sledování displeje méně dráždit oči a trochu tak pomáhá našemu zdraví.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz