6. září 2011 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Seznam.cz spustí stránky o Cimrmanovi

Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák s bustou Járy Cimrmana | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák s bustou Járy Cimrmana | foto: Foto LN - Hynek Glos

PRAHA Tuzemský internetový portál Seznam.cz spustí 10. října stránky o životě a díle fiktivního českého génia Járy Cimrmana. Začal zároveň hledat správce, který se bude o stránky Jarmara.at starat. Uvedli to zástupci Seznamu a Žižkovského divadla Járy Cimrmana na dnešní tiskové konferenci.

"Již ve svých počátcích měl Seznam.cz velkou spojitost s Járou Cimrmanem. První stránky, které Ivo Lukačovič udělal, byly právě s tematikou Járy Cimrmana. Je to symbolické, že se právě po patnácti letech opět spojí osud Járy Cimrrnana a Seznam.cz," uvedl výkonný ředitel Seznamu Pavel Zima. Lukačovič je zakladatelem a majoritním vlastníkem Seznamu.

´Seznam, najdu tam, co hledám´

Server by měl mít formu interaktivní hry, která bude provázet Cimrmanovým světem. Jarmara bude nabízet imaginární šuplíky nadité známými i méně známými hláškami z her i přednášek a objevovat zapadlé cimrmanovské materiály. Jarmara.at bude součástí hlavní stránky Seznamu.

ČTĚTE TAKÉ:


"Teprve teď se heslo ´Seznam, najdu tam, co hledám´ stalo pravdivým, když se přiblížilo firemnímu heslu Cimrmanova slavného informačního šapitó ´Všechno víme, odpovíme´. Na webu Jarmara.at najdou příznivci Cimrmanova díla všechno, vlastně i to, co původně vůbec nehledali," komentoval spolupráci herec divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

Jarmara.at

Tvůrci webu vypsali tříkolové výběrové řízení na správce služby. Ti nejlepší, tedy největší znalci života a díla Járy Cimrmana, potom předstoupí před odbornou cimrmanovskou komisi. Vítěz získá lukrativní roční kontrakt.

Popis požadavků na danou pozici bude ve čtvrtek k nahlédnutí na serveru Spráce.cz. V televizi a na internetu se také v září objeví náborová kampaň.

Jednotlivá kola výběrového řízení, respektive jejich úkoly, jsou již k nahlédnutí na webu Jarmara.at. Seznam o nich také bude informovat na svém Sblogu, facebookových stránkách a pomocí svého účtu na sociální síti Twitter.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz