6. června 2014 6:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Seznam rozšířil Mapy.cz o slovenskou turistickou mapu

Mapa Slovenska nově na Mapy.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mapa Slovenska nově na Mapy.cz. | foto: printscreen/ Mapy.cz

PRAHA Internetová firma Seznam.cz rozšířila svou službu Mapy.cz o podrobnou obecnou a turistickou mapu Slovenska. Nově byl na slovenskou mapu doplněn také populární plánovač tras, který dává vyznavačům pěší turistiky na výběr, zda chtějí být navigováni po turistických značkách či po nejkratší cestě. Firma to oznámila na internetu.

Seznam rozšířil Mapy.cz o slovenskou turistickou mapu

Na mapových podkladech Slovenska je více než 13 000 kilometrů značených turistických cest a téměř 6400 kilometrů cyklotras. Tvůrci rovněž přidali možnost hlášení chyb.

ČTĚTE TAKÉ:

"Doufáme, že uživatelé ze Slovenska budou stejně aktivní jako u nás v České republice. Díky jejich spolupráci získáváme mnoho menších i větších vylepšení mapových podkladů a dozvídáme se i lokální změny, které jsou pro nás obtížně zjistitelné," uvedl manažer kartografické redakce Pavel Žemlík.

Na začátku dubna představily Mapy.cz svoji veřejnou beta verzi, na kterou mohli sami uživatelé reagovat. Na základě došlých podnětů dojde ještě před prázdninami ke změně podoby služby. Novinkou je funkce "batůžek", která nabízí tipy a informace o zajímavých lokalitách v okolí.

Lidovky.cz, ČTK