Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Seznam spustil vlastní zpravodajství. Pomůžou i časopisy Forbes a Reportér

Nové zpravodajství serveru Seznam.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové zpravodajství serveru Seznam.cz | foto: seznam.cz

PRAHA Internetová firma Seznam začala v úterý na svou domovskou stránku umísťovat vlastní zpravodajský servis Seznam Zprávy. Základem je videozpravodajství, které se bude měnit během dne podle chování a pohybu lidí na internetu.

„Dlouhodobě na naší domovské stránce koncentrujeme to nejlepší z českého internetu. Nyní se stává prvním kanálem, na který k přehledu nejdůležitějších informací přinášených serverem Novinky.cz přidáváme vlastní zpravodajství.

Už máme natolik kvalitní obsah, že je škoda si ho nechávat v šuplíku. Sázíme na video, rychlé aktuality, silné osobnosti a internetový přístup,“ uvedl generální ředitel Pavel Zima.

Ráno bude otevírat exkluzivní zpravodajský obsah, který dříve dodával primárně denní tisk, během dne přicházejí aktuality a servis typický pro on-line média, večer názorový zpravodajský souhrn v živém přenosu v čase, kdy si lidé zvykli sledovat televizní zprávy.

Všechna videa budou zároveň doprovázena textem, který rozšíří popis události o další souvislosti a fakta. Zprávy jsou nově umístěné v levém horním rohu domovské stránky Seznam.cz.

Šéfredaktorem zpravodajství Seznamu je bývalý šéfredaktor Aktuálně.cz Jakub Unger. V týmu je například bývalý vedoucí ekonomické redakce ČT Jan Cizner, který vede videozpravodajství, šéfreportérem je dosavadní šéf politického zpravodajství vydavatelství Economia Jindřich Šídlo, a šéfredaktor sdíleného obsahu Economie Jiří Kubík je zástupcem šéfredaktora.

Z ČT přišla moderátorka Zuzana Hodková, bývalý zahraniční zpravodaj Martin Jonáš nebo redaktor Pavel Cyprich, z Novy pak bývalý vedoucí vydání Roman Pistorius, který působí na Seznamu jako editor, nebo redaktorka Tereza Robinson. Celkem má redakce přes 30 lidí.

Vedle vlastní redakce budou obsah do zpravodajství dodávat i časopisy Forbes, Reportér nebo server Neovlivní.cz. Vlastní pořad s odlehčenými politickými komentáři bude mít Jindřich Šídlo, Zuzana Hodková nabídne dvakrát týdně pětiminutová interview na aktuální téma a Jiří Kubík se Sabinou Slonkovou z Neovlivní.cz přinesou zcela nový formát doku-reality, tedy zpravodajského vyšetřování v reálném čase.

Seznam je česká internetová jednička s více než šesti miliony uživatelů a ročními tržbami 3,4 miliardy Kč. Seznam provozuje s vydavatelem deníku Právo Borgis zpravodajský server Novinky.cz.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Advantage Consulting, s.r.o.
RADIOLOGICKÝ ASISTENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč