Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Show 'Uvolněte se' bude na Primě. Návrat do civilizace, řekl Kraus

Jan Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus | foto: Reprofoto

PRAHA Televize Prima bude od podzimu v pátek večer vysílat nový pořad s názvem Show Jana Krause. Moderátor, podle něhož bude pojmenován, měl dosud talkshow Uvolněte se, prosím, v České televizi. Novinka bude kopírovat jeho osvědčenou dramaturgii. Novinářům to v Praze na tiskové konferenci společně řekli Kraus a generální ředitel Primy Marek Singer.

Kraus měl kvůli talkshow několikrát s vedením ČT spory. "Nemohu pracovat pro televizi, která dlouhodobě vystupuje jako můj nepřítel," řekl Kraus nedávno médiím. Kvůli neshodám loni na podzim rezignoval i na funkci předsedy Českého filmového a televizního svazu (FITES). Obával se toho, že by se spory mohly přenášet i na FITES.

Čtěte také

Kraus se dostal do neshod s Radou České televize kvůli dílu, ve kterém byla hostem zpěvačka Helena Vondráčková. Kraus ji nechal podle radního Josefa Pavlaty bez přerušení mluvit o jejím sporu se zpěvačkou Martou Kubišovou, aniž by dal kvůli vyváženosti prostor k vyjádření druhé straně.


Proti tomu se Kraus v médiích ohradil s tím, že Uvolněte se, prosím není zpravodajský ani publicistický pořad. V srpnu si zase Kraus stěžoval, že ČT nechce reprízovat z politických důvodů díl s poslankyní zelených Kateřinou Jacques, kde ji zaskočila otázka, co je to biomasa.

"Pro mě to bylo příjemné jednání o to víc, že já jsem zvyklý na jednání v České televizi. Měl jsem pocit, že jsem se vrátil do civilizace," prohlásil.

Kraus pojede podle modelu americké show
Krause těší, že se pořad dostal z televize veřejnoprávní na komerční. "Bude se samozřejmě v rámci toho, že bude na komerční televizi, doufám, ještě více podobat live night show, jak jsou ve Spojených státech," zdůraznil.

Uvolněte se, prosím totiž podle něj již svým názvem zavazovalo k výběru hostů; nebylo vhodné mluvit o vážných tématech a končit slovy "uvolněte se, prosím".

Hosty bude i nadále zvát dramaturgyně Simona Matásková, talkshow bude opět doprovázet kapela Krausova syna Davida. Práva na pořad bude mít sám Kraus.

Mediální kariéra Jana Krause

Kraus pronikl na televizní obrazovky v roli moderátora už v roce 1996. Tehdy začínal v České televizi spolu s Jiřím Ornestem a Josefem Hrubým v pořadu Dvaadvacítka.

Poté působil na Primě v talkshow Sauna a Další, prosím.

V roce 2001 se opět vrátil na obrazovky ČT s pořady Občan Kraus, Přesčas a Ze života zvířat.

Od roku 2004 moderoval oblíbený pořad Uvolněte se, prosím.

Televizní sestřih z jeho pravidelných představení v pražském divadle Ponec patřil k nejsledovanějším pořadům ČT, získal dokonce prestižní ceny ELSA a TýTý.

.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!