Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Skončí na Nově Občanské judo?

Pavlína Danková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavlína Danková. | foto: TV Nova

PRAHA Televize Nova možná po 16 letech stáhne z obrazovek Občanské judo. Publicistický pořad pomáhal občanům v boji s úřady, soudy nebo nepoctivými obchodními společnosti. Po 13 letech by tak televizi musela opustit i moderátorka Pavla Danková.

"Moje rozhodnutí to nebylo. Ale není to můj pořad ani moje televize, tak co můžu dělat," povzdechla si v Blesku Danková.

Mluvčí Novy Michaela Fričová konec pořadu serveru Lidovky.cz nepotvrdila, nicméně v písemném vyjádření ho ani nevyloučila. "S vývojem nejenom televizního trhu přicházejí nové trendy a nové formáty, které jako televizní lídr chceme a budeme divákům přinášet. Nicméně podzimní schéma teprve vzniká, proto je předčasné se k němu podrobně vyjadřovat.

Ukázka z Občanského juda

Televize již jednou pořad stáhla z obrazovek, loni na podzim ho však opět rozjela s novými rubrikami, čímž se na svém webu stále chlubí. "I v nové televizní sezóně bude Pavlína Danková a její tým prostřednictvím konkrétních diváckých příběhů řešit každodenní problémy obyvatelů České republiky,” dočteme se.

Teď ale vše nasvědčuje tomu, že Občanské judo bude následovat pořad Na vlastní oči, který z obrazovek zmizel v roce 2009.

Nova od loňského roku drasticky šetří, kvůli čemuž zastavila výrobu několika původních pořadů. Televize se totiž potýká s propadem sledovanosti.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!