9. března 2015 5:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Slonková spustila online deník. Neovlivní.cz má mapovat sítě vlivu

Sabina Slonková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sabina Slonková | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Na internetu začal vycházet deník Neovlivní.cz, za nímž stojí investigativní novinářka Sabina Slonková. Titul chce mapovat vliv v nejrůznějších částech společnosti. Je součástí skupiny médií, s nimiž postupně přichází multimediální vydavatelství Jakuba Ungera Dead Line Media.

Vydavatelství už v minulých dnech spustilo magazín o odpovědném životním stylu MY89.cz, rodinu značek dále rozšíří magazín o vlivných lidech CZLeader a rovněž portál regionálně zaměřených firemních informací RegioBiz.

Investigativní deník staví především na zkušenostech šéfredaktorky Slonkové, která v minulosti působila v Aktuálně.cz či Hospodářských novinách a naposledy vedla list MF Dnes. „Chceme přinášet nejen klasické zprávy, které vypovídají o vlivu konkrétních lidí. Naší ambicí je sestavovat žebříčky a indexy vlivu, které budou obsahovat trvale platná data,“ sdělila Slonková.

PSALI JSME:

Ve svém prvním vydání deník přináší odhalení o předsedovi Vrchního soudu v Praze Jaroslavu Burešovi, který se letos v lednu podle zjištění Neovlivní.cz zúčastnil uzavřené akce, na níž se setkal s celou řadou vlivných zákulisních hráčů, kteří se kvůli svým aktivitám dostali do konfliktu s justicí.

Podle jednatele Dead Line Media Ungera chce firma nabízet čtenářům i klientům původní kvalitní obsah i vydavatelské služby na klíč. „Skládáme tudíž náš tým z lidí, kteří jsou známí a profesně respektovaní - počínaje šéfredaktorkami Sabinou Slonkovou a Lenkou Tréglovou, které mají za sebou vedení největších českých deníků, respektive magazínů. Mezi autory najdete třeba reportéra Tomáše Syrovátku, publicisty Romana Bradáče, Davida Binara, Barboru Tachecí. Se sociálními sítěmi pomáhá Pavlína Kvapilová, s fotografiemi Filip Singer. Tedy vesměs lidé, kterých si za jejich práci cení experti z branže i širší veřejnost,“ sdělil Unger.

Mimo síť zavedených vydavatelských domů

Nový webový projekt představuje další médium na českém trhu, za nímž nestojí žádný z tradičních vydavatelských domů. Vlovi začaly podobně působit zpravodajský server Echo24.cz a týdeník Echo Dalibora Balšínka nebo tištěný měsíčník Reportér Roberta Čásenského.

Od roku 2013 rovněž vychází tabletový týdeník Dotyk z vydavatelství Tablet Media Michala Klímy, který na konci loňského roku přidal další čistě tabletové tituly. Aktuálnímu dění se rovněž věnují weby jako HlídacíPes.org, který spustil Ústav nezávislé žurnalistiky, nebo internetový deník Svobodné fórum, za nímž je sdružení novinářů Free Czech Media.

Lidovky.cz, ČTK