16. června 2015 14:55 Lidovky.cz > Byznys > Média

Slovenská televize JOJ spustila filmový kanál. Chytit ho můžou i Češi

Herec Gérad Depardieu. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Gérad Depardieu. Ilustrační foto. | foto: AP

BRATISLAVA Slovenská televizní skupina JOJ Group spustila filmový kanál JOJ Cinema, který vysílá také v Česku. Dostupný je například v satelitním vysílání, postupně se má distribuce rozšířit i k dalším operátorům.

Slovenská televizní skupina JOJ Group spustila filmový kanál JOJ Cinema, který vysílá také v Česku. Dostupný je například v satelitním vysílání, postupně se má distribuce rozšířit i k dalším operátorům.

„Spuštění vysílání je již od začátku v nabídce Skylinku, CentroNetu a Antik Telecomu, přičemž v jednání jsou i všichni ostatní čeští a slovenští operátoři,“ uvedla Erika Luzsicza, ředitelka společnosti Axocom, která stanici zastupuje na obou trzích.

Kanál nabídne například filmové premiéry uváděné jako Film týdne nebo Film měsíce, a to s českým dabingem, bez přerušení reklamou a v rozlišení SD a HD. 

„Přes devadesát procent videotéky budou tvořit filmy natočené od roku 2010,“ doplnila marketingová ředitelka JOJ Group Ivana Semjanová. Operátorům poskytne rovněž práva na distribuci filmového kanálu v rámci doplňkových videoslužeb.

JOJ Group je na Slovensku silným mediálním hráčem. 

Vedle Joj Cinema, který je první filmovou stanicí, provozuje šest televizních kanálů JOJ, Plus, Wau, Senzi, RiK, Ťuki TV. Mediální společnost Axocom, jež stanice skupiny zastupuje, nabízí rovněž specializované programy pro děti (Nickelodeon), hudební stanice řady VH1 a MTV nebo dokumentární programy jako například History či Crime + Investigation a Fishing and Hunting. V její nabídce jsou i kulinářská Mňam TV nebo stanice s erotickým programem Hustler TV.

ČTK