24. října 2019 15:37, aktualizováno  16:43 Lidovky.cz > Byznys > Média

Slovenský soud potvrdil pokutu 80 000 eur vysílateli TV JOJ. Pochybil ohledně reklamy

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Bratislava Bratislavský krajský soud ve čtvrtek zamítl žalobu vysílatele soukromé televize Joj proti rozhodnutí slovenské licenční rady, která televizi před třemi lety uložila pokutu 80 000 eur (přes dva miliony Kč) mimo jiné za její pochybení ohledně vysílání reklamy.

Rada pro vysílání a retransmisi, která o pokutě rozhodla, to ve čtvrtek sdělila ČTK. Proti verdiktu soudu lze podat kasační stížnost. Skupina Joj se k případu vyjádří nejdříve na začátku příštího týdne, uvedla na dotaz ČTK její mluvčí Lucia Kulihová.

Zmíněná pokuta je jednou z nejvyšších svého druhu, jakou licenční rada uložila. Vysílatele MAC TV potrestala za to, že podle ní opakovaně porušil povinnost zřetelně oddělovat reklamu od jiných programů, nedodržel nejvyšší povolený počet přerušení vysílaných pořadů reklamou, překročil povolený rozsah reklamy a porušil podmínky umísťování produktů v programu.

Správní řízení licenční rada zahájila na jaře 2016 po stížnosti televizního diváka. Následně rozhodla, že televize porušila čtyři ustanovení slovenského zákona. Televize na Slovensku například mohou ve zpravodajské relaci odvysílat reklamu pouze jednou za půl hodiny a během jedné hodiny mohou odvysílat maximálně 12 minut reklamy; Joj podle rady obě ustanovení porušila.

Uložení vysoké pokuty licenční rada zdůvodnila tím, že MAC TV mnohanásobně porušil ustanovení slovenského zákona, který upravuje pravidla televizního vysílání.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení
TIP: Mějte přehled o dítěti v autě i bez otáčení

Díky digitální video chůvičce do auta už se nemusíte otáčet směrem k vaší ratolesti a můžete se věnovat bezpečnému řízení.