Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Snapchat přestane propagovat Trumpovy příspěvky. Společnost nechce šířit hlasy podněcující násilí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Washington Sociální síť Snapchat nadále nebude zařazovat příspěvky amerického prezidenta Donalda Trumpa do svého výběru zpráv od politiků a veřejně známých osobností. Podle agentury AP to ve středu oznámila společnost Snap, která sociální síť provozuje.

Snapchat je po Twitteru a Facebooku další sociální sítí, která v posledních dnech promýšlí a upravuje svůj přístup k nedávným Trumpovým kontroverzním výrokům.

Trumpovy příspěvky se nově nebudou objevovat v nabídce „Discover“, která uživatelům zprostředkovává zprávy například od médií, celebrit či politických figur. Prezidentův účet i všechny příspěvky však na platformě nadále zůstanou a budou dostupné, aplikace je pouze nebude aktivně nabízet.

„Nebudeme šířit hlasy, které podněcují násilí a bezpráví tím, že jim dáme volný prostor na Discover,“ uvedla společnost Snap. „Rasově motivované násilnosti a bezpráví nemají v naší společnosti svoje místo a stojíme společně se všemi, kteří usilují o mír, lásku, rovnost a spravedlnost v Americe,“ dodala firma v prohlášení.

Kontroverze na sociálních sítích vyvolaly Trumpovy příspěvky z posledních dní ohledně korespondenčního hlasování a současných nepokojů souvisejících se smrtí černocha George Floyda po zásahu policie.

Trump dle Twitteru velebil násilí

Společnost Twitter nejprve označila za nepřesné některé prezidentovy příspěvky o tom, že hlasování poštou vede automaticky k volebním podvodům, což se setkalo s ostrou Trumpovou reakcí.

Následně zasáhla ještě tvrději proti příspěvku, v němž prezident napsal k nepokojům v některých amerických městech, že „když začne rabování, začíná se střílet“. Toto sdělení podle Twitteru odporovalo pravidlům sociální sítě, protože „velebilo násilí“.

Stejné příspěvky se objevily i na facebooku, který je však prozatím nechává bez zásahu na místě. Kvůli tomu čelí šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg už po několik dní kritice svých zaměstnanců i nevládních organizací. Svůj postoj v úterý hájil při virtuální diskuzi s tisícovkami zaměstnanců při níž stál za názorem, že ponechání Trumpových příspěvků není porušením pravidel sociální sítě. Nejméně dva zaměstnanci na protest společnost opustili.

Manažer Trumpovy kampaně za znovuzvolení Bred Parscale v reakci na krok společnosti Snap napsal, že šéf firmy Evan Spiegel „by raději propagoval videa extrémní levice a pobízel uživatele ke zničení Ameriky, než aby sdílel pozitivní slova jednoty, spravedlnosti, zákona a pořádku od našeho prezidenta“.

Snapchat denně používá 229 milionů uživatelů, Twitter pak 166 milionů. Oproti Twitteru a facebooku je snapchat využíván primárně jako komunikační nástroj mezi jednotlivými uživateli, kteří si mezi sebou posílají krátká videa či obrázky s omezenou životností. V menší míře pak sledují účty celebrit a dalších veřejně vystupujících osobností.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!