Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Šňupání zafungovalo, desku kupuje o 100 % víc lidí, pochvaluje si zpěvák Vanessy

Frontman kapely Vanessa Samir Hauser v České televizi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Frontman kapely Vanessa Samir Hauser v České televizi. | foto: Reprofoto

PRAHA Šňupání z Bible nebo zvracení v pořadu ČT Tečka páteční noci mělo především zviditelnit kapelu Vanessa a to se povedlo. Serveru Lidovky.cz to přiznal její zpěvák a hlavní protagonista provokativního vystoupení Samir Hauser. V rozhovoru se serverem Lidovky.cz zároveň rezolutně odmítá, že by jeho chování bylo pouhou pózou.

Lidovky.cz: Jak vnímáte reakce na vaše vystoupení v Tečce? Čekal jste tak mohutné?
Popravdě vůbec tomu nerozumím. V 90. letech jsme občas v televizi podobný excesy prováděli, ale nikdy se kolem toho nestrhla taková hysterie. Ale alespoň je vidět, v jak přizdisráčský době teď žijem.

ČTĚTE TAKÉ:


Lidovky.cz:  Převažují pozitivní, nebo negativní ohlasy?
No tak třeba jedna bába na ulici říkala, že se za mě půjde modlit do kostela, ale že si myslí, že to stejně nepomůže a Bůh mě potrestá. Jinak mám spíš pozitivní ohlasy, hlavně od holek. Píšou, že jsem jejich hrdina a ptají se, jestli mě mohou tiše obdivovat. Líbí se mi na tom, jak celá ta záležitost dělí zrno od plev - nastavíte z***ům zrcadlo a okamžitě začnou vylézat z děr.

Lidovky.cz:  Vy vystoupení prezentujete jako jakousi snahu poukázat na pokrytectví ve společnosti, není to spíš ale jen způsob, jak se zviditelnit?
Já a potažmo celá Vanessa se chováme svobodně už od samýho začátku. Kdákání přizdisráčů a otroků, který teď občas zaznívá, na tom nic nezmění. A co se týká snahy se zviditelnit - samozřejmě že ano! Co blázníte? Vyšlo nám nový album Antidotum a my se snažíme dělat promo. Myslíte, že chodím do televize šňupat z Bible z nějakýho plezíru? Co mě trochu vadí je, že jsme natočili skvělý CD s vynikajícím producentem Johnem Fryerem, kterej dělal například desky Depeche Mode a Nine Inch Nails, a každýho teď hlavně zajímá co jsem šňupal, místo aby si radši poslech naší hudbu. Ale pravdou je, že si teď na stahováni z iTunes nemůžeme vůbec stěžovat.

Vanessa a Tečka páteční noci

  • V pořadu Tečka páteční noci byla hostem kultovní kapela Vanessa, která dostála pověsti. Zpěvák skupiny Samir Hauser v úvodu pořadu několikrát na moderátora zařval "Jdi do pí**!" V publiku se celou dobu popíjel alkohol a lidé do kamery mávali umělými genitáliemi.
  • Hned na počátku "povídání o hudbě" se Hauser rozhodl, že si "teď dá lajnu na Bibli" a s pytlíku vysypal bílý prášek. Když se mu pokusila pobělenou knihu uzmout asistentka, osopil se na ni se slovy: "Počkej, počkej, co děláš?" Pak už se jen předklonil a šňupal. "To je samozřejmě všechno sranda, to je jenom mouka nebo cukr," snažil se situaci zachránit moderátor Jiří Havelka.

  • Později během dalšího povídání vztyčil Hauser prostředníček, chvíli s ním vrtěl a pak si ho strčil do krku. Jeho zvracení televize zakryla jinými obrázky.

Lidovky.cz:  O kolik stouplo?
O 100 procent. Před chvílí mi volali z našeho labelu Xproduction, že pořádaj večírek na mojí počest. Ta firma už to chtěla skoro zabalit, ale tohle je zase nakoplo.

Lidovky.cz:  Zpět k těm otrokům a přizdisráčům. To jsou podle vás lidé, jímž vadí šňupání z Bible, zvracení v přímém přenosu a posílání moderátora do p*či?
Samozřejmě.

Lidovky.cz:  Není to ale skutečně nevkusné a prvoplánové? Mimochodem, z přenosu bylo patrné, že se to příliš nelíbilo ani vašim kolegům...
Někdo může říct, že je to prvoplánové a nechutné a někdo zase, že je to zábavné. V každém případě je to reklama, která, jak vidíte, skvěle funguje. Na reakce kolegů z kapely se musíte zeptat přímo jich. Já nevím o tom, že by to někoho z mých přátel pohoršovalo.

Lidovky.cz:  Vy se taky zjevně nechováte úplně svobodně, když postupujete takový cirkus jen kvůli lepšímu prodeji desky. Navíc pokud se nepletu, v běžném životě fungujete jako ostatní "přizdisráči", chodíte do běžné práce atd...Nejsou tedy vaše slova o svobodě jen pouhá póza?
Tak já jsem se nezjevil až teď. Lidé, kteří mě znají vědí, že podobné věci podnikám neustále, jen se toho ještě nechopil bulvár. Vaše otázka mi nedává smysl - to, že se snažím prodat desku a to, že pracuju svědčí o mé nesvobodě? Zkuste si o mě prosím zjistit víc, řekl bych, že nejste vůbec připraven na rozhovor se mnou, pane redaktore.

Lidovky.cz:  Za tohle jste ale přece nyní nejvíce kritizován...
Je možné, že v dětství jsem se stal obětí jakési pózy - jsem napůl Čech a napůl Arab - musel sem si vytvořit svůj svět. Ale tou osobou, kterou jsem vytvořil ještě jako dítě, už jsem se dávno stal. To vy jste z nás "smějících se božstev" učinili zrůdy.

Lidovky.cz:  Jak probíhalo samotné vysílání? Svěřil jste se lidem z ČT s tím, k čemu se chystáte? Co vám řekli po skončení?
Záhadou je mi reakce režiséra pořadu, protože asi dvě hodiny před natáčením jsme šli na cigaretu a já mu popisoval například svoje číslo s Biblí. Smál se a říkal, že to bude bomba. Nakonec to asi bouchlo moc a on se trochu připosral. Po skončení natáčení vládla přátelská atmosféra. Tak jsem to alespoň vnímal já.

Lidovky.cz:  Asi nečekal, že ono číslo předvedete v přímém přenosu veřejnoprávního kanálu...Co jste vlastně ve skutečnosti šňupal?
Myslím, že to věděl moc dobře. Dokonce jsme probírali úhly ze kterých mě mají zabírat. Já teď šňupu hlavně výtažek z dětských nadledvinek a občas se dokrmím krystalizovanou lidskou placentou.

Lidovky.cz:  Tvrdíte tedy, že lidé z produkčního týmu věděli předem, co budete dělat?
Režisér to věděl a mám na to svědka. Vlastně jsem to říkal jen jemu. Připadal mi původně jako prima chlápek. Občas čtu nějaký protesty přizdisráčů jako je například J.X. Doležal, proč jsem nešňupal z Koránu? Co je to za blbost? Tohle snad není islámský stát? Koho by to vyprovokovalo? Mým záměrem rozhodně nebylo, aby mě pár debilů plácalo po zádech. A navíc, z Bible to určitě líp chutná.

Lidovky.cz:  Jak hodnotíte reakci ČT? Stáhla například video z archivu, pořadem se bude zabývat rada, už nyní má personální důsledky, skončil režisér...
Myslím, že je to jejich věc. Já teď řeším  nabídky z dalších televizí. Pravděpodobně budu v nejbližší době chodit po TV pořadech a šňupat z Bible. A v novém roce mi navíc vyjde kniha, kde se dozvíte víc.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!
Maminky, nenechte si ujít testování dětské kosmetiky sebamed Baby!

Pokožka vašeho miminka si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vyzkoušejte s námi řadu sebamed Baby, která byla vyvinuta speciálně pro potřeby citlivé...