7. června 2011 14:08 Lidovky.cz > Byznys > Média

Sony odhalila nový typ PlayStationu

Sony představila novou přenosnou  herní konzoli PlayStation Vita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sony představila novou přenosnou herní konzoli PlayStation Vita | foto: ČTK

LOS ANGELES Sony odhalila další generaci své přenosné herní konzoly. Manažeři firmy představili PlayStation Vita v úterý na veletrhu herní elektroniky Electronic Entertainment Expo (E3) v Los Angeles.

Podle jejich slov půjde o největší vstup nového produktu od Sony na trh od zahájení prodeje domácí konzoly PlayStation 3 před pěti lety. Do prodeje půjde před Vánocemi.

Sony představila novou přenosnou  herní konzoli PlayStation Vita

PlayStation Vita s dotekovým rozhraním a reakcemi na pohyb překonala svého předchůdce PlayStation Portable. Zařízení umožňuje hráčům spojit se prostřednictvím telefonní sítě nebo Wi-Fi a využívat systému navigace GPS.

V USA uzavřela Sony exkluzivní partnerskou dohodu s operátorem AT&T. Zařízení ve verzi pouze s Wi-Fi bude dostupné za 249 dolarů (4140 Kč). Varianta rozšířená o mobilní spojení bude stát 299 dolarů a uživatel si k němu musí předplatit přenos dat u operátora.

Sony představila novou přenosnou  herní konzoli PlayStation Vita

PlayStation Vita má kameru na čelní i zadní straně, zpředu má dotekový displej a zezadu dotekový panel s dvěma ovladači. Uživatelé budou moci hrát i s lidmi, kteří spolu hrají na konzolách PlayStation 3 přes síť PlayStation Network. Její chod firma nedávno obnovila po útoku hackerů s rozsáhlým únikem dat. Přístroj má i měřič zrychlení a reaguje také na změnu polohy v různých úhlech při pohybu vzduchem.

SONY A ÚTOKY HACKERŮ

Vita je o něco větší než PlayStation Portable, kterého se celosvětově prodalo přes 70 milionů. Přístroj šel na trh v roce 2004. PSP se bude prodávat souběžně vedle nové hry. Vita ale hráčům nabídne více, napsala agentura AP.

Lidovky.cz, ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz