26. dubna 2011 13:45 Lidovky.cz > Byznys > Média

Sony vyzvala Apple k souboji tabletů

Sony S1 tablet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sony S1 tablet | foto: Reprofoto

PRAHA Japonská společnost Sony představila hned dva vlastní tablety. S jejich pomocí chce zaútočit na první místo na trhu. Pracovní název je zatím S1 a S2 a oba budou používat operační systém Google Android.

Úhlopříčka u modelu S1 je 9,4 palců, u modelu S2 pak 5,5 palců. Zprávu přinesl server bbc.com. Sony se netají velkými plány: své tablety cjce prodávat stejně úspěšně, jako se to Applu daří u úspěšného iPadu.

Výhodou, kterou má Sony na své straně, je spojení s herní konzolí PlayStation. Při bude možné propojit se všemi kouty světa pomocí miniaplikací, od kterých si společnost slibuje svou velkou výhodu.

Čtěte také

Velké cíle
Úspěch iPadu inspiroval mnoho firem, například Samsung, HTC, RIM či Motorolu, které všechny už na trh s tablety vstoupily, Sony však uvedla, že ona chce být do roka druhá za úspěšným Applem, pak ho chce dokonce předběhnout.

Sony S1 tablet

Podle analytiků jde o velmi náročný cíl. Společnost nemá počáteční výhodu, vstupuje na trh, kde jsou již další hráči a který v průběhu dalších let ještě poroste.

Trh se rozdělí na segmenty (podnikatelský a spotřebitelský), které  budou společnosti obstarávat. Například RIM (Research in Motion) je velkým hráčem na podnikatelském trhu, zatímco Apple zachytil trh spotřebitelský a na podnikatelský se teď snaží dostat.

Sony S1 tablet

Sony má kvůli možnosti hraní PlayStation na svých tabletech velkou výhodu na spotřebitelském trhu a díky spolupráci se společností Ericcson také v provozu mobilních sítí. Může tedy kartami na trhu s tablety výrazně zamíchat.

Lidovky.cz, Kristýna Straková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.