Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud musí znovu řešit pokuty pro Primu za reality show VyVolení

Logo televize Prima | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo televize Prima | foto: Reprofoto

BRNO Městský soud v Praze se musí znovu zabývat třemi pokutami, které televize Prima v roce 2006 dostala v souvislosti s reality show VyVolení. Podle dnešního nálezu Ústavního soudu se pražští soudci v původním řízení nedostatečně vypořádali s výhradami televize vůči postupu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Celková výše tří pokut činí 650 000 korun.

Řekl to mluvčí soudu Vlastimil Göttinger. Podle mluvčího televize Davida Vaníčka FTV Prima vítá rozhodnutí Ústavního soudu a je připravena se hájit u Městského soudu v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

"Momentálně vyčkáváme na písemné vyhotovení rozhodnutí. Čtvrtá řada reality show VyVolení startuje už v pondělí 19. srpna, zvlášť v této době považujeme toto rozhodnutí za úspěch," uvedl Vaníček.

Obscénní a vulgární projevy

Rada pokuty konkrétně uložila za porušení zákazu zařazovat v době od 06:00 do 22:00 pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých. V souvislosti s VyVolenými dostala společnost FTV Prima také řadu dalších sankcí za různé obscénní a vulgární projevy v pořadu.

Proti rozhodnutím o skupině tří pokut podala společnost FTV Prima žalobu, podle níž měla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nařídit ve správním řízení ústní jednání a přehrát při něm záznam pořadu. Městský soud žalobu zamítl. Stejně pak Nejvyšší správní soud naložil také s kasační stížností.

Ústavní soud dal Primě za pravdu v tom, že se Městský soud v Praze měl lépe vypořádat s jejím námitkami proti postupu rady. Dnešní nález však automaticky neznamená, že se Prima sankcím vyhne. Teoreticky může stačit, pokud městský soud v novém řízení doplní dokazování. Podstatou prohřešku se Ústavní soud nezabýval.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...