28. června 2016 15:53 Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud na Slovensku zakázal šíření kanálů Novy

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

PRAHA Slovenský soud předběžným opatřením zakázal šíření stanic televize Nova na Slovensku. Podobně minulý týden postupoval soud v Česku ohledně sesterské TV Markíza. Obě firmy přeshraniční vysílání nepovolily a pro diváky z druhé země připravily speciální kanály Nova a Markíza International.

Vyplývá to z úterní tiskové zprávy Novy.

Důvodem, proč televize nedávají k přeshraničnímu vysílání souhlas, je, že kanály obsahují některé převzaté pořady a filmy dodávané jen pro území dané země. Firmám tak hrozí smluvní pokuty.

„Předběžná opatření soudů na českém i slovenském území jasně dokládají, že přeshraniční šíření stanic Markízy i skupiny Nova bez souhlasu jejich vysílatelů musí skončit. Naším cílem je dospět ke vzájemným dohodám s jednotlivými distributory, ale nebude-li tato cesta možná, budeme pokračovat v podnikání veškerých kroků nutných k zastavení nelegálního přeshraničního šíření vysílání našich stanic,“ uvedl ředitel sekce nových projektů skupiny Nova Petr Horák.

Žalovaný, jehož jméno Nova neuvedla, je na základě předběžného opatření povinen zdržet se přenosu vysílání stanic skupiny Nova, tedy programů Nova, Nova Cinema, Telka, Fanda, Smíchov nebo Nova Sport, ke kterému skupina nedala souhlas, a neumožnit takovýto přenos vysílání ani dalším firmám. Markíza minulý týden obdobně uspěla u krajského soudu v Brně s návrhem na zákaz vysílání svých programů společností SATT.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.