Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud na Slovensku zakázal šíření kanálů Novy

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

PRAHA Slovenský soud předběžným opatřením zakázal šíření stanic televize Nova na Slovensku. Podobně minulý týden postupoval soud v Česku ohledně sesterské TV Markíza. Obě firmy přeshraniční vysílání nepovolily a pro diváky z druhé země připravily speciální kanály Nova a Markíza International.

Vyplývá to z úterní tiskové zprávy Novy.

Důvodem, proč televize nedávají k přeshraničnímu vysílání souhlas, je, že kanály obsahují některé převzaté pořady a filmy dodávané jen pro území dané země. Firmám tak hrozí smluvní pokuty.

„Předběžná opatření soudů na českém i slovenském území jasně dokládají, že přeshraniční šíření stanic Markízy i skupiny Nova bez souhlasu jejich vysílatelů musí skončit. Naším cílem je dospět ke vzájemným dohodám s jednotlivými distributory, ale nebude-li tato cesta možná, budeme pokračovat v podnikání veškerých kroků nutných k zastavení nelegálního přeshraničního šíření vysílání našich stanic,“ uvedl ředitel sekce nových projektů skupiny Nova Petr Horák.

Žalovaný, jehož jméno Nova neuvedla, je na základě předběžného opatření povinen zdržet se přenosu vysílání stanic skupiny Nova, tedy programů Nova, Nova Cinema, Telka, Fanda, Smíchov nebo Nova Sport, ke kterému skupina nedala souhlas, a neumožnit takovýto přenos vysílání ani dalším firmám. Markíza minulý týden obdobně uspěla u krajského soudu v Brně s návrhem na zákaz vysílání svých programů společností SATT.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.