Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud vyhlásil konkurz na bývalého provozovatele TV Metropol

Metropol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metropol |

PRAHA Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek bývalého provozovatele televizí Metropol a Pětka, společnost Metropol TV. Firma se podle něj ocitla v úpadku a její reorganizace nepřipadá v úvahu. Věřitelé mají měsíc na přihlášení svých pohledávek, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku.

Televize Metropol nyní vysílá prostřednictvím dceřiné společnosti vydavatelské skupiny Mladá fronta, která nemá s původní firmou žádný právní vztah.

O prohlášení konkurzu soud rozhodl na začátku listopadu. Insolvenční řízení v březnu odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televize údajně dlužil 176.000 Kč za služby a dalších 307.000 Kč na nájemném ve Francouzské ulici v Praze. Dlužník, za kterého nyní vystupuje jednatel Jan Mrázek, se následně k insolvenčnímu řízení připojil. Mrázek je také jediným členem představenstva loni vzniklé společnosti Metropol Production, která firmu Metropol TV převzala.

Společnost hospodařila se ztrátou

Dlužník na jaře po zahájení insolvenčního řízení uváděl, že má závazky po splatnosti 85
milionů korun, nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví jen vedl ochranné známky a internetové domény.

Luboš Měkota

Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů korun. Do problémů se dostala na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel (více ČTĚTE ZDE).

Stanice Pětka z ekonomických důvodů ukončila vysílání letos v únoru. Naopak televize Metropol se pod novým provozovatelem, společností MF TV, během roku vrátila k plnohodnotnému formátu. V červnu dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání novou licenci na 12 let pro pozemní vysílání na území Prahy a středních Čech v rozsahu 24 hodin denně.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!