16. června 2016 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud zakázal šíření slovenské televize Markíza. Do Česka smí jen omezená verze

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Soud zakázal předběžným opatřením šíření slovenské televizní stanice Markíza v Česku. Od letoška u nás legálně běží jen nově vytvořený kanál Markíza International. Jeho klasická podoba pro slovenské diváky v Česku běží bez souhlasu vysílatele.

Markíza na to upozornila jednotlivé distributory a požaduje vyřazení stanice z jejich nabídky. Jméno distributora, kterého se soudní opatření týká, nechtěla uvést.

„Jsme rádi, že soud uznal naše argumenty o protiprávnosti šíření našich stanic v Česku. Jsme přesvědčení, že respektování práv vysílatele musí být respektované stejně jako jakýkoliv jiný typ práv,“ dodal generální ředitel Markíza Group Matthias Settele.

Jako alternativu nabízí kanál Markíza International, který nabízí to nejlepší z domácí tvorby TV Markíza a současně má zajištěn práva i pro vysílatele.

Podobná situace je i v případě stanic české skupiny Nova, které jsou bez jejího souhlasu šířeny na území Slovenské republiky. Skupina Nova distributorům poskytuje k vysílání mezinárodní stanici Nova International. „Nadále budeme dál pokračovat v našem cíli zastavit přeshraniční vysílaní stanic skupiny Nova bez našeho souhlasu,“ uvedl ředitel sekce nových projektů skupiny Nova Petr Horák.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz