21. dubna 2016 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Soutěž Časopis roku ovládl Forbes. Vyhrál hlavní soutěž i další dvě kategorie

Tři hodiny a deset minut. Forbes začal vycházet také ve zvukové podobě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tři hodiny a deset minut. Forbes začal vycházet také ve zvukové podobě | foto: ForbesReprofoto

PRAHA Časopisem roku 2015 je ekonomický měsíčník Forbes, který zároveň zvítězil i v kategorii Obálka roku a Zpravodajství a ekonomika. Objevem roku je Newsweek od stejného vydavatelství MediaRey. Výsledky 12. ročníku soutěže dnes zveřejnila pořádající Unie vydavatelů.

Druhé nejúspěšnější bylo vydavatelství Czech News Centre, které bodovalo v kategoriích Sport a hobby, Děti a mládež a Svět a společnost s tituly Svět motorů, ABC a Reflex.

Po dvou vítězstvích si odnášejí Burda s časopisy Marianne a Apetit, které vyhrály v kategoriích Ženský svět a Životní styl, a Astrosat Media s National Geographic a TV Star v sekcích Populární věda a technika a Volný čas. V kategorii Bydlení a zahrada zvítězil Moderní byt vydavatelství Business Media.

Všechny české tituly

Pro 12. ročník prošly soutěžní kategorie i způsob hodnocení radikálními změnami. Novinkou je to, že jednotlivé kategorie už nevycházejí z nákladu ověřovaného ABC ČR jako v minulých letech, ale z obsahového zaměření titulů. Soutěž se také nově otevřela všem titulům, které jsou registrovány v databázi periodického tisku ministerstva kultury, vycházejí alespoň čtyřikrát v roce a lze je podle obsahu zařadit do některé ze soutěžních kategorií.

Důležitou změnou je také způsob hodnocení. Časopisy byly odbornou porotou hodnoceny podle sedmi kritérií, jako například úspěšnost na mediálním trhu, naplnění potřeb inzerentů, grafického provedení, obsahové úrovně a podobně. Tituly hodnotila v prvním kole třicetičlenná porota složená z mediálních odborníků, zástupců zadavatelů inzerce, agentur a umělců, ve druhém kole vybíralo dalších 15 členů poroty.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!