18. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Společnost CME opustí viceprezident Chhoy a finanční ředitel Sach

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

PRAHA Společnost Central European Media Enterprises (CME), která vlastní tuzemskou televizi Nova, opustí viceprezident pro strategické plánování Anthony Chhoy a finanční ředitel David Sach. Sacha nahradí David Sturgeon, který jako zástupce finančního šéfa pracoval od roku 2009.

 CME o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Vlastník tuzemské televize Nova pokračuje v personální obměně, která začala v létě oznámeným odchodem prezidenta a generálního ředitele Adriana Sarbua a dotkla se i jednotlivých poboček v Česku a na Slovensku.

ČTĚTE TAKÉ:

K odchodu Davida Sacha má podle tiskové zprávy dojít k 29. říjnu. Dočasně jej vystřídá jeho dosavadní zástupce David Sturgeon, zatímco CME definitivní jméno oznámí později. Na pozici viceprezidenta se zatím s novou osobou nepočítá. Podle tiskového prohlášení Anthony Chhoy funkci opustí k 15. listopadu. Jednotlivé země poté budou komunikovat přímo s jedním z nedávno jmenovaných šéfů CME Christophem Mainuschem.

CME řeší vysoké zadlužení

CME, kterou založil miliardář a dědic kosmetického impéria Estée Lauder Ronald Lauder, vedle České republiky provozuje televizní stanice také na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku. Od začátku globální finanční krize v roce 2008 se ale na trzích ve střední a východní Evropě potýká s poklesem příjmů z televizní reklamy. Kromě toho firma řeší i vysoké zadlužení.

Poslední personální změnou, která se dotkla české pobočky, byl na začátku týdne oznámený odchod generálního ředitele Jana Andruška a návrat do vedení někdejšího výkonného a programového šéfa Novy Davida Stogela.

Lidovky.cz, ČTK