10. března 2012 8:25 Lidovky.cz > Byznys > Média

Spoluzakladatel Facebooku koupil The New Republic

Chris Hughes, spoluzakladatel Facebooku, koupil týdeník The New Republic | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Hughes, spoluzakladatel Facebooku, koupil týdeník The New Republic | foto: Reprofoto

WASHINGTON Jeden ze spoluzakladatelů úspěšné sociální sítě Facebook Chris Hughes koupil většinový podíl ve známém americkém časopise The New Republic. Osmadvacetiletý Hughes bude vydavatelem a šéfredaktorem skoro sto let starého magazínu o americké politice.

Hughes byl v roce 2004 jedním ze zakladatelů Facebooku spolu se svými tehdejšími spolubydlícími Markem Zuckerbergem a Dustinem Moskovitzem. V roce 2007 se připojil ke kampani pozdějšího prezidenta Baracka Obamy a byl jeho hlavním webovým stratégem.

ČTĚTE TAKÉ:

Hughes uvedl v dopise čtenářům, že The New Republic "je a zůstane časopisem progresivních hodnot, ale především se bude snažit přitáhnout nezávislé mysli na levici i na pravici".

Chce se především zaměřit na posílení přítomnosti časopisu na webu, především ale na mobilech a tabletech. Nemíní zrušit tištěnou verzi The New Republic, předpokládá ale, že "za pět až deset let, pokud ne dříve, velká většina čtenářů The New Republic budou časopis nejspíš číst na tabletu".

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Magazín neoznámil, jak velký podíl Hughes koupil, ani kolik za něj dal.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!