18. srpna 2012 7:10 Lidovky.cz > Byznys > Média

Stránky Prague Pride napadli hackeři, rozeslali falešné informace

Duhové průvody se pravidelně konají v mnoha metropolích. Pražská akce bude mnohem skromnější než většina z nich. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Duhové průvody se pravidelně konají v mnoha metropolích. Pražská akce bude mnohem skromnější než většina z nich. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Facebookové stránky členů týmu festivalu sexuálních menšin Prague Pride napadli hackeři. Odesílají z nich nepravdivé informace o změnách v programu, zejména dnešního pochodu.

Ředitel festivalu Czeslaw Walek potvrdil, že veškerý program zůstává v platnosti, pochod hrdosti homosexuálů vyráží ve 13:00 z Václavského náměstí.

ČTĚTE TAKÉ:

"Nic v programu se neposouvá ani nemění, průvod vyráží směr Střelecký ostrov, kde od 15:30 navazuje hudební festival," uvedl ředitel festivalu Czeslaw Walek. Organizátoři čekají, že by do karnevalového průvodu mohlo dorazit víc lidí než loni, kdy jich přišlo na 8000. Proti akci se chystají protestovat konzervativci. V pohotovosti bude policie. Doprava v centru se asi na dvě hodiny omezí.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz